Įtariate, kad jūsų sutuoktinis homoseksualus? Prichologo patarimai

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Įtariate, kad jūsų sutuoktinis homoseksualus? Prichologo patarimai

Ket, 02/24/2022 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

„Pasikalbėk“ psichologė Roberta Pečiuraitė Delfi paaiškino, kaip reikėtų elgtis jei įtariate, kad jūsų sutuoktinis homoseksualus ir kas svarbiausia, turint tokių ar panašių nuojautų šeimoje.
 

– Iš kokių požymių moteris gali nujausti, kad netraukia vyro ar kad jį traukia kiti vyrai?

– Seksualinį potraukį lemia daug dalykų, tiek vyrams, tiek moterims stipriausias jis būna pirmaisiais draugystės metais. Potraukio pokyčiai gali būti susiję su įvairiomis fizinėmis ir psichikos ligomis, medikamentų vartojimu, hormonų svyravimais, sunkumais romantiniuose santykiuose ar stresu už santykių ribų ir dar daugybe kitų aspektų, todėl daryti skubotas išvadas dėl potraukio sumažėjimo tikrai nebūtų teisinga. Taigi, kad ir kaip nejauku bebūtų, vienintelis būdas sužinoti savo partnerio ar bet kurio kito žmogaus seksualinę orientaciją – tiesiog jo paklausti.

– Ar tiesa kai kurių įsitikinimas, kad didelis procentas žmonių iš tiesų yra biseksualūs ir partnerį gali pasirinkti priklausomai nuo gyvenimo aplinkybių?

– Mokslui jau seniai nekyla abejonių, kad seksualinė orientacija nėra kažkas, ką būtų galima pasirinkti pačiam – paprastai ji išryškėja ankstyvosios paauglystės metu. Tačiau tikrai ne kiekvienas žmogus, jaučiantis trauką, pavyzdžiui, tos pačios lyties partneriui, visa gyvenimą ir liks homoseksualus. Tai visiškai natūralus reiškinys, vadinamasis seksualinis fluidiškumas – seksualinio potraukio lankstumas žmogaus gyvenimo eigoje, kuris gali būti ilgalaikis ar trumpalaikis. Pastebėta, kad seksualinis fluidiškumas kiek labiau būdingas moterims. Žinoma, tai nereiškia, kad visi esame biseksualūs ar, kad seksualinės orientacijos nėra. Visai ne, tiesiog tai dar kartą patvirtina, kad žmogaus seksualumas yra be galo įdomus dinamiškas procesas.

– Kaip elgtis moteriai, nujaučiančiai, kad jos vyrą traukia vyrai?

– Kad ir kaip elementariai tai skambėtų – svarbiausia kalbėtis. Stengtis kalbėti kiek įmanoma atviriau, nekaltinant, paliekant erdvės kitam žmogui kalbėti ir būti išgirstam. Vis dar nesame įpratę kalbėti apie seksualinį gyvenimą, seksas siejamas su kažkuo nešvariu ir gėdingu, todėl nenuostabu, kad kalbėtis, greičiausiai, bus nejauku. Jeigu pradėti pokalbį vienam pernelyg sunku, padėti galėtų psichologas, seksologas ar porų psichoterapeutas.

Daugiau Delfi.