I. Vėgėlė: vienalytės sąjungos paneigtų vyro ir moters lyčių papildomumą

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

I. Vėgėlė: vienalytės sąjungos paneigtų vyro ir moters lyčių papildomumą

Št, 05/04/2024 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Pretendentas į prezidentus nesiliauja stebinti savo pareiškimais. Ignas Vėgėlė pareiškė, kad valstybė turi būti valdoma vadovaujantis religija, o vienalyčių porų civilinės sąjungų įteisinimas priverstų apie tai mokyti vaikus.

LRT.lt publikuotame interviu Ignas Vėgėlė buvo paprašytas atsakyti į atrodo paprastą klausimą apie neutralios partnerystės įteisinimą. Tačiau atsakymas privertė suklusti. Kandidatas į prezidentus iš kart išreiškė nepritarimą tokioms sąjungoms ir kaip argumentą pasitelkė religiją.

„Ne. Aš už vyro ir moters sąjungą, nes taip Dievas sukūrė, taip numato Konstitucija, taip atsiranda vaikai. Valstybė turi pripažinti tikrovę. Šeima kyla iš prigimtinio vyro ir moters lyčių papildomumo“, - pamiršęs, kad valstybės valdymas nėra paremtas religinėmis dogmomis, atsakė I. Vėgėlė.

Dar daugiau – jis ėmėsi postringauti neva tokių porų teisinis pripažinimas griautų vyro ir moters šeimos sampratą. Dar daugiau – kitaip suvokti šeimą būtų priversti visi.

„Graudu. Lietuvos Respublikos Konstitucija jau dabar dviejų vyrų šeimą laiko šeima. Ir tai nieko nepakeitė. Valstybė nesužlugo. Bet va, atsiranda kandidatas, kuris aiškina, kad du civilinę sąjungą sudarę žmonės kažkokiu būdu sunaikintų heteroseksualių žmonių pasaulį. Parodija ir tiek“, - į I. Vėgėlės sąmojus atsako GayLine.LT redaktorius Martynas Norbutas.

Na ir vyšnia ant demagogijos torto tapo Igno Vėgėlės bandymai susieti civilinę sąjungą su vaikais – kad sukurtų daugiau baimių ir nerimo.

„Civilinės sąjungos įstatymu įteisinus tos pačios lyties porų šeimas, tokia šeimos forma taptų privaloma mokyklų programose“, - LRT.lt pareiškė I. Vėgėlė.