12-oje šalių už homoseksualų seksą gresia mirties bausmė
Kai renkatės kur keliauti - reikėtų pasidomėti toje šalyje galiojančiais įstatymais ir tradicijomis. GayLine.LT pateikia sąrašą šalių, kur už intymius santykius tarp vyrų ar net moterų gresia mirties bausmė.
Šiuo metu yra dvylika šalių, kurie taiko su sveiku protu prasilenkiančius įstatymus sekso tarp vyrų atžvilgiu. Tiesa ne visose šalyse tokie teisės aktai taikomi, tačiau tai nereiškia, kad jie negali būti pasitelkti.
„Human Dignity Trust“ duomenimis, mirties bausmė už seksą tarp vyrų įgyvendinama Irane, Šiaurės Nigerijoje, Saudo Arabijoje, Somalyje ir Jemene, o Ugandoje, Afganistane, Brunėjuje, Mauritanijoje, Pakistane, Katare ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose tėra „teisinė galimybė“ tai atlikti.
- Iranas
Pagal šariato įstatymus, už homoseksualius santykius tarp vyrų jie gali būti baudžiama mirtimi. Taip pat skiriamos ir viešo plakimo bausmės už mažesnius nusižengimus, pavyzdžiui, bučinius. Irane nuplakimo bausmė gali būti skirta ir moterims, kurios užsiėmė seksu su savo lyties asmenimis.
- Nigerija
Nigerijos baudžiamasis kodeksas už homoseksualius santykius numato arešto, mirties arba plakimo bausmes. Federaliniu lygmeniu taikomos įkalinimo bausmės - maksimali jų yra 14 metų įkalinimas. Šiaurinėje šalies dalyje galioja griežtesni įstatymai numatantys ir mirties bausmę. Tai taikoma tiek vyrams, tiek moterims. Būti trans žmogumi šalyje yra uždrausta. Mirties bausmė vykdoma užmėtant akmenimis.
- Saudo Arabija
Pagal šalies šariato įstatymo aiškinimą, vedęs vyras, palaikantis tos pačios lyties santykius, arba bet kuris nemusulmonas, užsiimantis seksu su musulmonu, gali būti užmėtytas akmenimis. Bausmės taikomos tiek vyrams, tiek moterims.
- Somalis
Šalyje tiek vyrų, tiek moterų santykiai su tos pačios lyties asmenimis yra uždrausti ir baudžiami. Nors paprastai šalyje taikoma 3 metų įkalinimo bausmė, tam tikrose Somalio teritorijose pastaraisiais metais buvo įvykta ir mirties bausmė.
- Jemenas
Už homoseksualius santykius vedę vyrai ir moterys gali būti nuteisti mirties bausme užmėtant akmenimis. Nesusituokusiems vyrams gresia plakimas arba vieneri metai kalėjimo. Moterims už tokius santykius gresia iki septynerių metų kalėjimo.
- Uganda
Vyrams už seksą gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos. Esant išskirtinėms sunkinančioms aplinkybėms gali būti taikoma ir mirties bausmė. Įstatymas taikomas tiek vyrams, tiek moterims.
- Afganistanas
Afganistanas numato dviejų metų įkalinimą už tos pačios lyties asmenų santykius. Kai kuriose šalies dalyse vis dar taikomas šariato įstatymas - taigi ir mirties bausmė. Tiesa, jau kurį laiką tokia bausmė nebuvo naudojama. Būtina pabrėžti, kad šalyje pasitaiko savivalės atvejų, kai pareigūnai imasi smurto ir net žudymų.
- Brunėjus
Brunėjus baudžiamojo kodekso įsakymas numato mirties bausmę vyrams turėjusiems lytinių santykių su vyrais. Ji vykdoma užmėtant akmenimis. Tiesa, įstatymo taikymas pristabdytas, bet gali bet kada būti atnaujintas. Paprastai už tokius nusižengimus skiriami septyneri metai kalėjimo ir 30 smūgių rykštėmis.
- Mauritanija
Mauritanijoje 1983 m. priimtas įstatymas numato, kad musulmonams vyrams, dalyvaujantiems homoseksualioje veikloje, gali būti skirta mirties bausmė užmėtant akmenimis. Iki šiol tokių egzekucijų nebuvo surengta. Moterys už tokio pobūdžio nusikaltimą gali būti nubaustos laisvės atėmimo bausme.
- Pakistanas
Pakistane kriminalizuotas bet koks seksas, kuriuo užsiima ne santuokiniai žmonės. Taigi nėra išskiriami išskirtinai LGBTQ+ žmonės. Numatyta bausmė - užmėtymas akmenimis, tačiau praktikoje taikoma įkalinimo bausmė.
- Kataras
Šariato įstatymas Katare taikomas tik musulmonams, kurie gali būti nubausti mirtimi už nesantuokinį seksą, nepaisant jų seksualinės orientacijos. Pastaraisiais metais griežtos bausmės nėra taikomos. Tiesa, LGBTQ+ asmenys susiduria su persekiojimu ir smurtu.
- Jungtiniai Arabų Emyratai
Tos pačios lyties asmenų seksualinė veikla yra draudžiama pagal Abu Dabio baudžiamuosius kodeksus.. Federalinis baudžiamasis kodeksas kriminalizuoja tokius santykius, tačiau nėra aišku, kokius konkrečius veiksmus tai apima. Maksimali galima bausmė - keturiolikos metų laisvės atėmimas, gali būti taikoma tiek vyrams, tiek moterims.
Taip pat šalyje gali būti baudžiama pagal šariato įstatymus, kurie numato ir mirties bausmę. Tiesa, nors nėra įrodymų, kad ji buvo panaudota prieš LGBTQ+ asmenis. „Vyro, persirengęs moterimi“ užtraukia vienerių metų laisvės atėmimo bausmę ir baudą.
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti