Už gėjų seksą 13-ikai vyrų Jemene paskirta vieša egzekucija

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Už gėjų seksą 13-ikai vyrų Jemene paskirta vieša egzekucija

Ant, 02/20/2024 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Jemeno provincijos teismas paskyrė mirties bausmes trylikai vyrų, kurie buvo pripažinti kaltais užsiėmę pačios lyties asmenų seksualiniais santykiais, praneša agentūra Agence France-Presse. Dėl tokių kaltinimų dar trys asmenys yra kalėjime, 35 buvo suimti.

Jemenas yra pietiniame Sinajaus pusiasalio dalyje. Šiuo metu vietos sukilėliai husiai čia vykdo atakas prieš tarptautinius komercinius laivus.

Žmogaus teisių grupės pasmerkė teismų nuosprendžius. Jungtinių Tautų komisija, nagrinėjanti padėtį Jemene, jau kurį laiką kritikuoja husius dėl jų sistemingų žmogaus teisių pažeidimų. Ataskaitoje pažymima, kad čia daugėja seksualinio smurto ir smurto dėl lyties prieš LGBTQ+ bendruomenę, „įskaitant išžaginimo ir kitokio pobūdžio seksualinio smurto prieš vyrus, moteris ir vaikus atvejų“.

Jungtinių Tautų tyrimų grupė konstatavo ir „kankinimus ir kitas netinkamo elgesio ar bausmės formas“ prieš tikslines grupes, įskaitant migrantus, perkeltuosius asmenis ir LGBTQ+ bendruomenę.

Kada nuteistų vyrų egzekucijos bus įvykdytos kol kas nėra aišku. Šaudymas, užmėtymas akmenimis, pakarimas ir galvos nukirtimas – tai dažniausios egzekucijos formos, kurias taiko vietiniai.