Seimo pirmininkė: klaidos dėl civilinės sąjungos buvo padarytos nuo pat pradžių

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Seimo pirmininkė: klaidos dėl civilinės sąjungos buvo padarytos nuo pat pradžių

Pen, 01/05/2024 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

V. Čmilytės-Nielsen teigia, kad neturint tvirto palaikymo Seime civilinės partnerystės projektas negrįš į Seimo darbotvarkę. Ji taip pat užsimena, kad projektui priimti užkirto kelią esminės klaidos.

„Kol nėra užtikrinta, kad turime neatsitiktinius, o labai tvirtus 71 balsą ir kad juos galime surinkti du kartus iš eilės, numanydami, kad gali būti ir veto ir kad reikėtų tą veto tokiu atveju atmesti, tol, žinoma, nešti partnerystės įstatymą į salę ir jį potencialiai sužlugdyti būtų labai apmaudu“, – „Info TV“ laidai „Info komentarai“ sakė V. Čmilytės-Nielsen pirmininkė.

Šiuo pasisakymu ji išdavė, kad koalicijos partneriais rengiasi ir galimam Prezidento veto. Pastarasis ne kartą yra pasisakęs, kad jam priimtinesnis „artimo ryšio projektas“.

Pasak Liberalų sąjūdžio lyderės, lyčiai neutralios partnerystę inicijavusi Laisvės partija yra padariusi strateginių klaidų kadencijos pradžioje.

„Jis (įstatymo projektas) buvo labai sukoncentruotas, suasmenintas, tapęs vienos frakcijos klausimu ir tapęs tokiu taikiniu, nuo kurio neva priklausė koalicijos likimas. Ir tai, žinoma, tapo didžiule kliūtimi jį įgyvendinti, surinkti balsų“, – BNS sakė ji.