Žalimas: Kaip ir Lenkija, Lietuva pažeidžia Europos žmogaus teisių konvencijos 8 straipsnį

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Žalimas: Kaip ir Lenkija, Lietuva pažeidžia Europos žmogaus teisių konvencijos 8 straipsnį

Pen, 12/15/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas kritikuoja Lietuvos teisėjus, kurie priimdami sprendimus bylose atsisako vadovautis Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais. Jo teigimu, tik laiko klausimas, kada Lietuva bus pripažinta nesugebėjusi garantuojanti pagarbos privataus ir šeimos gyvenimui LGBTQ+ porų atžvilgiu.

„Atėjo Lenkijos eilė - kita bus Lietuva. Tokio turinio Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimą prieš Lietuvą jau dabar galima įsivaizduoti, nes nepaisant Konstitucijos Lietuvoje taip pat iki šiol nėra įstatymo, kuriuo būtų teisiškai pripažinti ir sureguliuoti tos pačios lyties porų šeimos santykiai. Kaip ir Lenkija, Lietuva taip pažeidžia Europos žmogaus teisių konvencijos 8 straipsnį, garantuojantį privataus ir šeimos gyvenimo gerbimą“, - teigia D. Žalimas komentuodamas Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimą kuriuo Lenkija pripažinta pažeidusi konvenciją.

Jo teigimu, tokios negarbės Lietuva galėtų išvengti jei politikai ryžusi priimti civilinės partnerystės įstatymą, ar tesimai žengtų drąsų žingsnį ir įpareigotų įregistruoti tokią sąjungą.

„Kaip aišku iš šios Lenkijos bylos, su argumentu, kad nėra atitinkamo įstatymo, neapsiginsime“, - socialiniame tinkle Facebook rašo jis. - „Tad mažiausiai ką privalo padaryti ordinariniai teismai, tai yra kreiptis į KT (Konstitucinį Teismą) dėl legislatyvinės omisijos Civiliniame kodekse, jei jau nedrįstų iškart bylų išspręsti iš esmės“.

Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto dekanas išreiškė viltį, kad Lietuva taps „modernia vakarietiška, kiekvieno žmogaus orumą gerbiančia, valstybe“. Ir tai nutiks jau greitu metu, su Europos Žmogaus Teisių Teismo pagalba ar be jos.