Santuoką per teismą Lietuvoje siekianti užregistruoti pora: visi žmonės turi turėti vienodas sąlygas (video)

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Santuoką per teismą Lietuvoje siekianti užregistruoti pora: visi žmonės turi turėti vienodas sąlygas (video)

Št, 07/08/2023 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Prieš kurį laiką buvo paskelbta apie tris poras, kurios kreipėsi į teismą siekdamos įteisinti savo santykius Lietuvoje. Poras ginantis advokatas Aivaras Žilvinskas sako besitikintis, kad teisminiu keliu savo teises ims ginti ir daugiau porų. O štai teisminiu keliu santuokos užregistravimo siekianti pora pažymi, kad tikisi praminti kelius ir užtikrinti visiems vienodas teises.

„Žmonės yra akivaizdžiai nusivylę politine tikrove, politiniais pažadais. Net ir tos jėgos ir partijos, kurios į rinkimus ėjo žadėdamos aukso kalnus, mojuodamos žmogaus teisių vėliavomis, nesugeba ištesėti, na iš esmė, nei vieno savo esminio pažado“, - sako advokatas Aivaras Žilvinskas paskelbtame video interviu.

Delsimą priimti sprendimus mini ir santuokos su savo ilgamečiu partneriu įregistravimo siekiantis Martynas Norbutas.

„Deja dėl politinių motyvų sprendimai iki šiol nėra priimti ir dėl to mes esame teisme prieš Lietuvą, stengdamiesi užregistruoti savo santuoką ir pasiekti, kad kiekviena pora turėtų tokią galimybę bent jau teismo keliu įteisinti savo santykius“, - sako jis.

Šešiolika metų su Martynu gyvenantis Marius priduria, kad visi piliečiai turi turėti vienodas sąlygas valstybėje.

„Aš manau, kad ne politikai turi nuspręsti kokie žmonės turi turėti tą galimybę. O tiesiog, politikams patinka, nepatinka, tiesiog turi sudaryti visiems žmonėms vienodas sąlygas savo valstybėje“, - sako Marius Šamatulskis.

Advokatas Aivaras Žilvinskas priduria, kad tokios istorinės bylos turėtų paskatinti žmones būti aktyvesniais ir savo teises ginti teismuose.

„Bendruomenė turi patikėti savimi. Politikai turi suprasti, kad akmens amžiaus ideologijos jiems nebeatneš balsų, nebeatneš pergalių“, - priduria Aivaras.

Visą video interviu galite pamatyti ČIA.