Laisvės partija konstatuoja – civilinei sąjungai nepavyks surinkti balsų

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Laisvės partija konstatuoja – civilinei sąjungai nepavyks surinkti balsų

Ant, 12/05/2023 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Vakar vėlai vakare Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė socialiniame tinkle Facebook paskelbė žinutę, kurioje pripažino, kad civilinės sąjungos įstatymas neturi palaikymo ir į Seimo darbotvarkę negrįš. Panašią žinutę parašė ir Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.

„Be LP (Laisvės partijos) 10 žmonių, TSLKD galėtų balsuoti 34-35 žmonės, LS (Liberalų sąjųdžio) 9. Net ir su iki šiol buvusia dalies opozicijos narių parama tai yra nepakankamas palaikymas įstatymo priėmimui - 66-67 balsai“, - rašo A. Armonaitė.

Ji teigia, kad dėl nepakankamos paramos nebus rizikuojama ir neketinama siūlyti Seimui balsuoti dėl projekto.

„Norėdami nesugriauti to darbo, kuris jau padarytas - juk likęs TIK VIENAS BALSAVIMAS ir balsų trūksta VOS KELIŲ, taip pat atsižvelgdami į žmogaus teisių ekspertų poziciją, matydami akivaizdžią nepakankamą politinę valią priimti progresyvius vakarietiškus sprendimus žmogaus teisių srityje, į priėmimo stadiją civilinės sąjungos projekto nenešame ir į Seimo darbotvarkę netraukiame”, - rašo Laisvės partijos lyderė.

Anot jos, koalicijos partneriai neįgyvendino valdančiųjų sudarytos sutarties, kurioje įsipareigojo dėti maksimalias pastangas telkiant paramą partnerystės įteisinimui.

Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska socialiniame tinke Facebook pažymėjo, kad Seime pritarimo nesulaukta projektui, kuris iš esmės neįtvirtintų tos pačios lyties asmenų šeimyninių santykių.

„Šiandien balsų civilinės sąjungos įstatymo priėmimui nėra. Net civilinės sąjungos įstatymui, kuris yra n-toji kompromisinė versija orios partnerystės, atsisakant bet kokių šeimos santykiams būdingų esminių elementų - bendrų pavardžių, vaikų ir tėvystės santykių, visiškai ignoruojant emocinio ryšio pamatą santykiuose net ties apibrėžimu“, - rašo Laisvės partijos deleguota ministrė.