Gražuliui pareikšti įtarimai

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Gražuliui pareikšti įtarimai

Št, 11/25/2023 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Seimo nariui Petrui Gražuliui buvo pareikšti įtarimai dėl LGBT+ bendruomenės narių niekinimo. Jis sako, kad jau dalyvavo ir apklausoje.

„Kad aš viską jau jiems pasakiau, sakiau, klausykite, kas yra Seime, paaiškinau dar plačiau Šventą raštą ir pasirašiau, kad su įtarimais susipažinau“, – ketvirtadienį Seime žiniasklaidai sakė P. Gražulis.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Julija Samorokovskaja Eltai patvirtino, kad P. Gražulis ketvirtadienį buvo apklaustas ir kad jam buvo pareikšti įtarimai pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 170 straipsnio 2 dalį.

Šis straipsnis už viešą tyčiojimąsi, niekinimą, neapykantos skatinimą ar kurstymą diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, odos spalvos, tautybės, kalbos, kilmės, etninės kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Prokuratūra siekdama pareikšti įtarimus prieš tai kreipėsi į Seimą prašydama panaikinti P. Gražulio teisinę neliečiamybę.

Seimo nariai dėl to balsavo lapkričio 16 dieną.