G. Landsbergis apie partnerystę: kitos Baltijos šalys artėja link šiaurės šalių, Lietuva lieka viena

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

G. Landsbergis apie partnerystę: kitos Baltijos šalys artėja link šiaurės šalių, Lietuva lieka viena

Sek, 11/12/2023 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas teigia, kad Latvijai nusprendus įteisinti partnerystę Lietuva lieka viena iš Baltijos šalių, kuri nėra užtikrinusi lygiateisiškumo visiems savo piliečiams. Jis tikisi, jog kaimynų sprendimas gali paskatinti kai kuriuos parlamentarus pritarti civilinės sąjungos įteisinimui Lietuvoje.

„Akivaizdu, mes liekame vieninteliai iš Baltijos šalių. Tiek estai, tiek latviai – niekaip kitaip negalėčiau vertinti – žengia į Šiaurės valstybių bloką, palikdami Lietuvą, vis dėlto, kitoje pusėje“, – penktadienį sakė Gabrielius Landsbergis.

Jis teigė, jog Latvijoje priimtas sprendimas turėtų suteikti peno apmastymams tiems, kurie nepritaria ar dvejoja dėl civilinės sąjungos projekto.

„Noriu tikėti, kad tai leis ar bent jau iškels papildomus klausimus kolegoms Seime – pasvarstyti apie tai, kad tai yra žmogaus teisių klausimas, kad Lietuva yra žmogaus teises ginanti valstybė, kuri savo pačios valstybės atkūrimą kildinanti iš teisės viršenybės ir žmogaus teisių principų“, – teigė politikas, skelbia ELTA.

Žurnalistų paklausus ar tokių palaikančiųjų padaugės konservatorių gretose, G. Landsbergis atsakė, kad pirmiausia jų reikėtų ieškoti tose partijose, kurios partnerystės įteisinimą yra numačiusios savo programose. Jis pabrėžė, kad konservatoriai tokio siekio neturėjo ir padarė labai daug, jog palaikymas partijoje šiuo klausimu būtų.