Širinskienė nieko nepešė. Civilinės sąjungos įstatymas lieka Seimo darbotvarkėje

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Širinskienė nieko nepešė. Civilinės sąjungos įstatymas lieka Seimo darbotvarkėje

Ant, 09/19/2023 - 16:54
Kategorija:
0 komentarų

Šiandien parlamentarai balsavo dėl Agnės Širinskienės siūlymo išbraukti civilinės sąjungos įstatymą iš Seimo rudens sesijos darbotvarkės. Tokį siūlymą palaikė 49 Seimo nariai, prieš balsavo 57, 11 - susilaikė.

„Tiesiog suvokiant, kad ir valdantieji visuose įmanomuose eteriuose praėjusią savaitę kalbėjo, kad šiam įstatymui priimti balsų neturi. Tai manyčiau, kad neturint balsų ir nerandant konsensuso tiek Seimo viduje, tiek kartu nerandant konsensuso ir su visuomene, tikrai nėra pagrindo dirginti visuomenės ir svarstyti tuos projektus, kurie Seime perspektyvų neturi“, - pristatydama pasiūlymo esmę kalbėjo Agnė Širinskienė.

Pasiūlymą iš kart palaikė Lenkų rinkimų akcijos partijos atstovė Rita Tamašūnienė. „Neverta kelti įtampų. Žinome kokį rezonansą sukelia šio įstatymo paminėjimas Seime ir todėl manau, kad šią kadenciją pabaikime be šių įstatymų“, - teigė Seimo narė. - „Nesuteikime santuokos vyro ir moters prilyginti visom kitom formom“.

Prieš Agnės Širinskienės siūlymą pasisakė premjerė Ingrida Šimonytė. Ji teigė, kad į darbotvarkę įtraukiami visi siūlomi projektai, nevertinant kas juos siūlo ir ar jie turi šansų būti patvirtinti ar ne.

„Dabar atrodo, kad yra vienas vienintelis klausimas, kuris ponios Širinskienės nuomone negali patekti į darbotvarkę tik dėl to, kad ji žinanti kaip susiklostys priėmimas Seime. Aš pavydžiu jums jūsų įžvalgumo“, - sakė I. Šimonytė.

Po išsakytų argumentų Seime įvyko balsavimas. Agnės Širinskienės siūlymui pritarė visi posėdyje dalyvavę „valstiečiai“ ir „darbiečiai“, 11 demokratų frakcijos narių, Mišrios Seimo narių grupės atstovai. Taip pat už klausimo išbraukimą iš darbotvarkės pasisakė ir 5 konservatoriai, 4 socialdemokratai.

Palikti darbotvarkėje šį klausimą norėjo 33 konservatoriai, po 9 Laisvės ir liberalų frakcijos atstovus, du socialdemokratai ir trys demokratai.

Balsavimo rezultatus galima rasti ČIA.