Žmogaus teisių grupės smerkia pražūtingą Lenkijos abortų įstatymą

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Žmogaus teisių grupės smerkia pražūtingą Lenkijos abortų įstatymą

Pen, 01/28/2022 - 12:00
Kategorija:
0 komentarų

Žmogaus teisių organizacijos trečiadienį pareiškė, kad Lenkijos abortų įstatymas turi „pražūtingų“ padarinių, pasklidus žiniai apie dar vieną nėščią motiną, kurios mirtį lėmė kone visiškas abortų draudimas. Apie tai praneša Delfi.

„Amnesty International“, „Human Rights Watch“, Pasaulio organizacija prieš kankinimą ir kelios kitos grupės paskelbė bendrą pareiškimą, praėjus metams po naujų apribojimų įsigaliojimo. Katalikiškoje šalyje jau buvo vienas griežčiausių Europoje abortų įstatymų, kai Konstitucinis Teismas stojo į dešiniosios populistinės vyriausybės pusę ir nusprendė, jog nėštumo nutraukimas dėl vaisiaus apsigimimo prieštarauja Konstitucijai.

Šis nuosprendis „turėjo niokojantį poveikį moterų gyvenimams“, nurodė teisių grupės. „Nutartis labai padidino kliūtis, su kuriomis susiduria moterys, norinčios pasidaryti abortą, ir turėjo tragiškų padarinių daugeliui jų ir jų šeimoms“.

Nevyriausybinės organizacijos pranešė, kad daugiau nei 1000 moterų jau kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių Teismą, kad užginčytų įstatymą. Dabar Lenkijoje uždrausti visi abortai, išskyrus išžaginimo ir kraujomaišos atvejais arba kai manoma, kad motinos gyvybei ar sveikatai gresia pavojus.

Daugiau Delfi.

Žymos