Stambule įvyko LGBTQ+ eitynės. Daugiau nei 60 žmonių sulaikyta (foto, video)

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Stambule įvyko LGBTQ+ eitynės. Daugiau nei 60 žmonių sulaikyta (foto, video)

Pir, 06/26/2023 - 20:44
Kategorija:
0 komentarų

Nepaisant draudimo rengti LGBTQ+ eitynes, šimtai žmonių susirinko Stambulo gatvėse reikalaudami demokratijos, lygybės ir pasisakydami prieš valdžios skleidžiamą neapykantą bendruomenės atžvilgiu.

Sekmadienį LGBTQ+ aktyvistai ir šią bendruomenę palaikantieji susirinko Stambulo Şişli rajono gatvėse. Nuo 2015 m. Turkijoje „Pride“ renginiai yra draudžiami. Šiemet įsigaliojo dar griežtesni ribojimai - neleidžiantys LGBTQ+ net susirinkti išgerti arbatos kartu viešoje vietoje ar surengti diskusiją.

„Amnesty International direktorius Europoje Nils Muižnieks ragino Turkijos valdžią leisti organizuoti taikius susibūrimus ir reiškė pasididžiavimą žmonių drąsa: „Tūkstančiai žmonių išėjo į Stambulo ir Izmiro gatves nepaisydami to, kad jiems kyla rizika susidurti su ašarinėmis dujomis ir guminėmis kulkomis“.

PinkNews rašo, kad tuo metu Stambulo gubernatorius teigė, kad „bet kokia veikla, kelianti grėsmę šeimos institucijai“, nebus leidžiama.

Prieš įsikišant policijai, aktyvistai susirinko Mıstık parke ir pakabino didžiulę vaivorykštės vėliavą daugiaaukštėje automobilių stovėjimo aikštelėje. Čia skalbėjo pasisakymai, kuriais reikalauta lygybės LGBTQ+ žmonėms.

„Mes atmetame šią neapykantos ir neigimo politiką“, – susirinkusiems sakė vyras, turėdamas galvoje Turkijos prezidento žeminančius pasisakymus apie LGBTQ+ žmones. - „Nepaisant visų draudimų, kriminalizavimo, spaudimo ir bandymų mus sutramdyti, mes ir toliau pasisakysime už humanišką gyvenimą visiems ir išliksime demokratiški“.

Policija netrukus užblokavo Istiklal prospektą, taip pat Taksimo aikštę. Sustabdytas viešasis transportas rajone. Policija ėmė suiminėti taikius protestuotojus.

Pasak organizatorių, policija panaudojo smurtą ir sulaikė daugiau nei 60 žmonių. „Amnesty International“ Turkijos biuras pranešė, kad mažiausiai vienas žmogus patyrė galvos traumą.

Eitynėse dalyvavęs advokatas Eren Mucahit Kutluk paaiškino kodėl jam buvo svarbu būti renginyje, skelbia Theguardian.

„Visą dieną ir naktį būsiu šalia savo LGBT draugų. Eisiu į policijos komisariatą ir būsiu ten kai jie duos parodymus. Mes čia. Aš taip pat čia. Aš nemiręs. Aš vis dar gyvas. Jei jie nori žudyti, jie tai gali daryti. Žinau, kad dauguma jų to nori, bet čia yra gėjus advokatas“, - savo vaidmenį ginant LGBTQ+ žmones nuo policijos smurto apibūdino jis.

https://twitter.com/odtulgbti

Nuotr. @odtulgbti

@odtulgbti

Nuotr. @odtulgbti

DW News

Nuotr. AP

DW News

Nuotr. AP