Turkija

Paskelbtas vaivorykštės žemėlapis. Įvertinta ir LGBTQ+ teisių padėtis Lietuvoje

ILGA Europe paskelbė Europos vaivorykštės žemėlapį, kuriame vertinama LGBTQ+ asmenų teisinė ir politinė padėtis 49 Europos šalyse. Nepaisant didėjančių ir intensyvėjančių išpuolių, taip pat ir smurtinių, teisės aktų srityje daugelis šalių padarė pažangą. Taip pat pateiktas ir padėties vertinimas Lietuvoje.

Erdoganas pareiškė „nepripažįstantis LGBT“ ir imsis kovoti su iškrypimais

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoğanas pareiškė, kad jo valdančioji AK partija ir jos sąjungininkai niekada „nepripažins LGBT“ žmonių. Taip pat jis pažadėjo kovoti su vadinamosiomis „iškrypėliškomis“ tendencijomis šalyje.

Turkijos prezidentui Jungtinėse Tautose pasivaideno LGBTQ+ vėliava. Išreiškė nepasitenkinimą

Į Jungtinių Tautų generalinės asamblėjos posėdį atvyko daugelio pasaulio šalių lyderiai. Pagrindinėje salėje organizatoriai pasitelkė spalvas naudojamas reprezentuoti darnaus vystymosi tikslus, bet Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas čia išvydo LGBTQ+ vėliavą.

Policija blokavo visą Stambulo miesto rajoną, kad sustabdytų trans žmonių eitynes (video)

Susidorojimas su LGBTQ+ bendruomene Turkijoje tęsiasi. Prieš savaitę vykusios „Trans eitynės“ Stambule ir vėl sulaukė jėgos struktūrų dėmesio – blokuotas rajonas, panaudota jėga prieš taikius protestuotojus.