Vyrai yra savanaudiškesni nei moterys, sako mokslininkai – štai kodėl

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Vyrai yra savanaudiškesni nei moterys, sako mokslininkai – štai kodėl

Pir, 06/19/2023 - 12:02
Kategorija:
0 komentarų

Naują tyrimą atlikę mokslininkai sako greičiausiai atradę priežastį kodėl vidutiniškai vyrai yra savanaudiški.

Pasirodo, tai gali būti dėl testosterono įtakos, rašo Thesun. Mokslininkai teigia atradę galimą ryšį tarp šio hormono kiekio ir priimamų sprendimų – kai renkamasi tarp sąžinės ir naudos sau.

Atliekant testą, 110 jaunų vyrų, iš kurių pusei buvo duodamas papildomas testosteronas, buvo liepta padalyti pinigus sau ir kitam asmeniui, kurio nebuvo kambaryje. Vyrai, kuriems buvo skirtas testosteronas, buvo godesni ir paėmė daugiau pinigų sau. O štai kiti vyrai pasirinko teisingesnį padalijimą.

Tyrėjai mano, kad hormonas veikia vyro norą susirasti partnerę ir turėti vaikų – todėl pinigai matomi kaip priemonė tikslui pasiekti.

Honkonge gyvenantis daktaras Yin Wu sakė: „Testosteronas verčia vyrus teikti pirmenybę savanaudiškiems interesams“.

Jis pridūrė: „Šios išvados atskleidžia naują testosterono funkciją priimant socialinius sprendimus, susijusius su kompromisu tarp asmeninių interesų ir sąžiningumo. Tai padidino norą būti geresniam už kitus“.

Kitas tyrimas, atliktas 2017 m. nustatė, kad yra ryšys tarp gerų darbų ir moters savijautos yra susijęs.  Ciuricho universiteto ekspertai atskleidė, kad moterys, paaukodamos pinigų kam nors kitam, geriau nei vyrai įsisavina gerą savijautą skatinantį dopaminą.

Vyrai turi maždaug dešimt kartų daugiau testosterono nei moterys.