Antrasis Eurovizijos pusfinalis. Ką išvysime ekrane? (video)

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

Antrasis Eurovizijos pusfinalis. Ką išvysime ekrane? (video)

Ket, 05/11/2023 - 19:45
Kategorija:
0 komentarų

GayLine.LT redakcija tęsia Eurovizijos apžvalgą. Šiandien pristatome kokius pasirodymus išvysime antrajame Eurovizijos pusfinalyje. Ir prisiminkite - šį kartą galime balsuoti ir mes.

Jau pristatėme pirmajame pusfinalyje girdėtas dainas. Šiandien atidžiau žvilgtelėjome į antrąjį, kuriame pasirodys ir Lietuvos atstovė Monika Linkytė.

1. Danija: Reiley „Breaking My Heart“

Rani Petersen yra 25-erių metų atlikėjas. Savo karjerą jis pradėjo 2019 metais. Jis tapo pirmuoju Farerų Salose gimusiu atlikėju, kuris atstovaus Daniją Eurovizijoje.

2. Armėnija: Brunette „Future Lover“

Elen Yeremyan yra 21-erių metų dainininkė ir dainų rašytoja, žinoma sceniniu vardu „Brunette“. Atlikėja su muzika auga nuo mažų dienų. Dainuoti pradėjo būdama ketverių, rašyti dainas nuo penkiolikos metų.

3. Rumunija: Theodor Andrei „D.G.T. (Off and On)“

Teodor Andrej išgarsėjo dalyvaudamas 2017 m. talentų šou „Vocea Romaniei Junior“, rumuniškoje „The Voice Kids“ versijoje, kur pateko į pusfinalį. 2020 m. jis dalyvavo „X Faktoriaus“ atrankose. 2022 m. išleido debiutinį albumą „Fragil“.

Nacionalinėje atrankoje atlikėjas varžėsi su 12 kitų pretendentų vykti į Liverpulį ir iškovojo pergalę.

4. Estija: Alika „Bridges“

Alika Milova yra 20-ties metų atlikėja ir dainų rašytoja. Savo karjerą ji pradėjo tik prieš kelis metus ir sparčiais žingsniais veržiasi į aukštumas. Atlikėja yra rusų kilmės. Tiesa, ji turi šiek tiek estų šaknų.

2021 m. A. Milova laimėjo Estijos talentų konkursą. Tai leido jai pasirašyti sutartį su „Universal Music Group“.

5. Belgija: Gustaph „Because of You“

Stef Caers, kurio sceninis vardas yra Gustaph, šiemet atstovaus Belgiją. Jis yra 42-erių metų dainininkas ir dainų autorius. Daugiau nei pusę savo gyvenimo - 24 metus, jis atlieka dainas ir dėl to puikiai žinomas savo šalies publikai.

Atlikėjas yra atviras gėjus ir atsiskleidė būdamas 14 metų. Sceninį vardą jis pasirinko pagal savo tėvo krikštatėvio vardą.

6. Kipras: Andrew Lambrou „Break a Broken Heart“

Andrew Lambrou gimė 1998 m. gegužės 25 d. Jis yra yra Australijos ir Kipro dainininkas. Populiarumo atlikėjas susilaukė 2013 metais, kai įkėlė savo dainuojančio vaizdo įrašus į „Youtube“ ir „Instagram“.

7. Islandija: Dilja „Power“

Dilja Petursdottir yra 21-erių metų atlikėja gimusi ir augusi Islandijoje. Ji populiarumo susilaukė 2015 metais kai dalyvo Islandijos talentų šou.

Vasario 18 d. per pirmąjį Nacionalinės atrankos pusfinalį ji pristatė dar neišleistą singlą „Lifandi inni í mér“ ir pateko į finalą. Kovo 4 d. vykusiame finale ji pristatė savo dainos „Power“ Eurovizinę versiją anglų kalba ir su ja laimėjo teisę atstovauti savo šalį didžiojoje Eurovizijoje.

9. Lenkija: Blanka „Solo“

Blanka Stajkowa yra 23-erių metų dainininkė ir modelis iš Lenkijos. Muzikos karjerą ji pradėjo 2021 metais ir šiuo metu dirbanti su „Warner“ įrašų studija. Beje, pirmąją dainą ji sukūrė būdama vos trylikos metų.

10. Slovėnija: Joker Out „Carpe Diem“

Joker Out yra Slovėnijos indie roko grupė. 2016 m grupė išleido net du albumus.

2022 m. gruodžio 8 d. RTV Slovenia paskelbė, kad Joker Out atstovaus Slovėnijai 2023 m. Eurovizijos dainų konkurse Liverpulyje. Jų eurovizinė daina buvo įrašyta 2022 m. gruodžio mėnesį. Grupė pareiškė norinti, kad visa daina būtų slovėnų kalba.

11. Sakartvelas: Iru „Echo“

Irina Khechanovi yra 22-erių metų dainininkė ir dainų rašytoja, muzikinę karjerą pradėjusi prieš daugiau nei 10 metų – 2011 metais. Būtent šiais metais su grupe „Candy“ ji laimėjo vaikų Euroviziją.

12. San Marinas: Piqued Jacks „Like an Animal“

„Piqued Jacks“ yra Italijos roko grupė, kuri savo veiklą pradėjo 2006 metais. 2023 m. grupė dalyvavo Una voce per San Marino konkurse. Ten šventė pergalę, todėl ir atstovauja San Marinui 2023 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse.

13. Austrija: Teya ir Salena „Who the Hell Is Edgar?“

Teodora Špirič yra 22-erių metų dainininkė. Selina-Maria Edbauer - 25-erių metų atlikėja ir dainų autorė. Taigi ant Eurovizijos scenos išvysime duetą.

Teodora Špirič gimė Austrijoje, serbų šeimoje ir kurį laiką vaikystėje leido Kosove. 2017 metais Salina dalyvavo septintajame „Vokietijos balso“ sezone, kur pasiekė dvikovas.

14. Albanija: Albina & Familja Kelmendi „Duje“

Albina Kelmendi yra 25-erių metų dainininkė ir dainų rašytoja. Eurovizijos scenoje ji pasirodys su penkiais savo šeimos nariais. Ji yra ir dainos „Duje“ autorė. Nacionalinėje atrankoje ji užėmė antrą vietą pagal komisijos balsus, bet žiūrovai už ją balsavo aktyviau ir matė nugalėtoja.

15. Lietuva: Monika Linkytė „Stay“

Nemanome, kad šią dainą ir atlikėją dar reikia pristatyti. Ypač Lietuvoje. Taigi mėgaukimės Monikos daina. Palaikom ir tikimės ji pateks į finalą.

16. Australija: Voyager „Promise“

„Voyager“ yra progresyvaus metalo grupė, įkurta 1999 metais.