Romas Zabarauskas: nuolaidžiavimas amoraliems veiksmas veda Lietuvą prie nuopuolio

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Romas Zabarauskas: nuolaidžiavimas amoraliems veiksmas veda Lietuvą prie nuopuolio

Pen, 04/28/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Režisierius Romas Zabarauskas paskelbė nuomonę, kurioje pasibaisėjo Lietuvos Seimo sprendimu įteisinti migrantų atstūmimą. Jis pastebi, kad politikai eina lengviausiu keliu - pataikauja visuomenės nuomonei.

„Dalis šių politikų turbūt yra įtikėję, jog nuolaidžiavimas amoraliam viešajam diskursui yra racionalus ir padedantis siekti nors kompromisinių sprendimų. Deja, realiai toks elgesys skurdina Lietuvos viešąją erdvę ir prisideda prie visuomenės nuopuolio“, - LRT paskelbtoje nuomonėje sako Romas Zabarauskas.

Visuomenininkas pastebi, kad politikai manipuliuoja visuomenės nuomone nuolatos aiškindami tik apie grėsmes, bet nenorėdami matyti žmonių.

„Daugelis lietuvių čia pasakytų – stop, Baltarusija talkina Rusijai ir prieš Lietuvą vykdo hibridinį karą, dirbtinai atidarydama kelius pabėgėliams iš viso pasaulio. Suprantama, tačiau tai nereiškia, jog šie žmonės vis tiek neturi svarių priežasčių ieškoti prieglobsčio, kad jiems nėra pavojaus būti grąžintiems į gimtinę. Tarp šių pabėgėlių – net ir nuo tos pačios Rusijos kurstomo teroro, tik jau, pavyzdžiui, Sirijoje kenčiantys žmonės“, - rašo Romas.

Pasak jo, tarp žmonių bandančių kirsti Lietuvos sieją yra ir bėgančių nuo karo ar kitokio susidorojimo.

„Regis, kai kurie lietuviai susikuria sau patogią iliuziją, kad tokioje situacijoje gali pabėgti užpildęs paraišką internete ir skrendi tiesiai į bet kurią saugią sostinę. Deja, ne taip veikia pasaulis, ir migrantų sudėtingi būdai žūtbūt rasti galimybę prieglobsčiui nėra jokia išimtis. Durų užtrenkimas tokioje situacijoje – ne racionali būtinybė, o tiesiog cinizmas“, - teigia jis.

Režisierius pastebi, kad Gitanas Nausėda vis dar gali vetuoti įstatymą. Tiesa jam kyla klausimų ar jis taip pasielgs.