„LGBT asmenys taip pat susiduria su didele stigma, smurtu ir diskriminacija iš savo šeimų, bendruomenių ir vyriausybės. Prie LGBT persekiojimo prisideda ne tik policijos pajėgos, bet ir Kamerūno slaptieji daliniai, kurie areštuoja, grasina ir prievartauja LGBT asmenis. Daugybė LGBT socialinei grupei priklausančių asmenų yra priversti kęsti sisteminį spaudimą bei fizinius kankinimus“, – apie tai, kas vyksta jo tėvynėje, skunde teismui dėstė kamerūnietis, rašo Delfi.
Irakietis iš Rūdninkų stovyklos į Medininkus buvo perkeltas praėjusių metų rugsėjo pabaigoje. Čia LGBT bendruomenės asmenys kartu su daugiau nei 30 žmonių, buvo apgyvendinti atskirame sektoriuje.
„Jis vis stengdavosi mane paliesti, tarsi netyčia – apkabindavo vaikščiodamas per pečius, bandydavo pabučiuoti (...). Jis man sakė, kad turi įtakingų pažinčių, kad gali padėti man ne tik „suveikti“ leidimą gyventi už centro ribų, bet ir gauti politinį prieglobstį“, - žurnalistams sakė migrantas.
„Kaip išsiųsti namo to nenorinčius Afrikos ir Azijos ekonominius migrantus, ką daryti, jeigu namo nevažiuoja, daug kalbėta ir konkrečiai siūlyti sprendimai pernai. Viena aišku, kad lėšos, kurios buvo numatytos to nevertiems veltėdžiams - jei ir kiek prireiks - gali ir turi būti panaudotos ukrainiečiams, kuriems to iš tikro reikia.“, - rašo V. Sinica Facebook socialiniame tinkle.
– Kokios sąlygos turėtų būti sudarytos prieglobsčio prašytojams iš lygių galimybių perspektyvos?
– Yra du svarbiausi aspektai. Pirma, svarbu, kad sulaikymo vieta turėtų aiškią, sistemingą ir įvairiapusišką pažeidžiamumo vertinimo politiką ir procedūrą, t.y., kad asmenims atvykus į sulaikymo vietą būtų įvertinami individualūs jų poreikiai, atsižvelgiant į sveikatos būklę, religiją, lytį, kalbą, socialinę padėtį ar kitus tapatybės bruožus.