Lietuvą diskredituojantis sprendimas - Seimas pritarė neteisėtai vykdomam migrantų atstūmimui

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Lietuvą diskredituojantis sprendimas - Seimas pritarė neteisėtai vykdomam migrantų atstūmimui

Tre, 04/26/2023 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

86 parlamento nariams balsavus už, 8 prieš ir 20 susilaikius vakar Seimas įteisino tai, kas ir toliau pagal tarptautinę teisę yra neteisėta - neleisti žmonėms patekti į Lietuvos teritoriją, net nepasiaiškinus ar konkrečiam žmogui nekyla mirties ar susidorojimo grėsmė.

Nuotr. @rawpixel.com iš freepik

 

„Iš mūsų buvo tyčiojamasi. Buvo rasizmo ir sužeidimų, psichologinio ir fizinio smurto“, - LRT sako migrantai, kurie tik Europos Žmogaus Teisių Teismo greitos reakcijos dėka buvo įleisti į Lietuvą. Vėliau, išnagrinėjus jų prieglobsčio prašymus, paaiškėjo, kad jie turėjo pagrindo prašytis gyventi Lietuvoje ir jiems toks leidimas buvo suteiktas.

Kiek panašiose situacijose esančių žmonių, kurie iš tiesų bėga nuo persekiojimo, Lietuva jau išvarė atgal į Baltarusijos miškus - įvertinti nėra galima. Nes priešingai nei numato tarptautiniai teisės aktai, konkretaus žmogaus situacija ir jo motyvai kirsti mūsų šalies sieną nėra vertinami.

„Žmonės kurie bėgo nuo persekiojimo, tai mes juos apgręžiam atgal į mišką. Žmonės turėjo sužalotas kojas nuo savo kelionės miške“, - sako „Sienos grupės“ savanorė Emilija Švobaitė

Ji pastebi, kad įpareigojus pareigūnus atlikti apgręžimą net nesiaiškinant konkrečios žmogaus sveikatos būklės - kyla grėsmė, kad jiems kils baudžiamoji atsakomybė, jei konkrečiam žmogui kažkas nutiks.

„Apgręžimai vykdomi Lietuvos-Baltarusijos miškuose naktį ir šaltuoju sezonu yra pavojus žmogaus gyvybei. Miškas, ypatingai žiemą ar tamsiu paros metu, nėra saugus. Nelaimės atveju, pasieniečiams grės baudžiamoji atsakomybė dėl miške atlikto apgręžimo“, - rašo ji Facebook.

Aštuoni parlamento nariai, kurie nusprendė nepritarti žmogaus teises pažeidžiančiam įstatymui yra šie: Kasparas Adomaitis, Vytautas Bakas, Aidas Gedvilas, Domas Griškevičius, Linas Kukuraitis, Monika Ošmianskienė, Tomas Vytautas Raskevičius, Tomas Tomilinas.

Tiesa reikia apstebėti, kad svarstant projektą Žmogaus teisių komitete Tomas Vytautas Raskevičius jam pritarė. Taigi, prisidėjo prie to, kad projektas lengviau skintųsi kelia link patvirtinimo.