Prieš Pekino žaidynes – tiesus įspėjimas atletams: nekritikuokite Kinijos, nes būsite nubausti

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Prieš Pekino žaidynes – tiesus įspėjimas atletams: nekritikuokite Kinijos, nes būsite nubausti

Pen, 01/21/2022 - 12:00
Kategorija:
0 komentarų

Nors Tarptautinis olimpinis komiteto (IOC) atstovai ir jo prezidentas Thomas Bachas ne kartą sakė, kad 2022 m. Pekino olimpinės žaidynės yra pasaulinė sporto šventė, o ne „Kinijos žaidynės“, tačiau vienas iš aukšto rango žaidynių organizatorių tiesiogiai ir viešai pagrasino patiems sportininkams, kad už kritiką Kinijos atveju bus baudžiama, praneša BBC.

Tai įvyko po to, kai tarptautinį žmogaus teisių gynimo organizacija „Human Rights Watch“ surengė paskaitą atletams, kuriuose įspėjo apie pavojus, slypinčius Kinijoje.

Atletai buvo paraginti tylėti ir žaidynių metu Kinijoje nepasisakyti žmogaus teisių temomis, nes jie gali būti neapsaugoti šios valstybės „Orveliško sekimo sistemos“ sąlygomis.

„Esu tikras, kad bet koks pasisakymas, derantis su olimpine dvasia, bus gerbiamas. Bet koks elgesys ar kalba, nusižengianti olimpinėms vertybėms, ypač nederanti su Kinijos įstatymais, gali būti baudžiamas“, – pareiškė Pekino žaidynių tarptautinių santykių departamento generalinis direktorius Yangas Shu.

Anot jo, bausmė yra paprasta – olimpinių žaidynių akreditacijos anuliavimas. Tokiu atveju sportininkas nebegalėtų startuoti žaidynės ir privalėtų išvykti namo.

Tokios šalys kaip JAV, Kanada, Australija, Jungtinė Karalystė jau pareiškė, kad jokių oficialių asmenų ar politikų į šias žaidynes nesiųs. To nežada daryti ir Lietuva, Nyderlandai, Danija. Japonija yra paskelbusi, kad tokių „planų neturi“, žaidynėse tikrai nebus Vokietijos atstovų iš užsienio reikalų ministerijos bei sporto ministerijos. Tai dar vadinama diplomatinio boikoto terminu.

Daugiau LRT.