Visuomenininkai reikalauja priimti Neringos pataisą

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Visuomenininkai reikalauja priimti Neringos pataisą

Ant, 01/24/2023 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Vakar Europos Žmogaus Teisių Teismui paskelbus, kad Lietuva pažeidė Europos žmogaus teisių konvenciją, visuomenininkai ėmė reikalauti panaikinti Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatą.

„Ši sprendimas – ilgai lauktas teisingumas. Jis pirmiausia reabilituoja suterštą Neringos vardą“, - socialiniame tinke Facebook rašo Jūratė Juškaitė. - „Dabar laikas įvykdyti teisingumą Lietuvos valstybei ir priimti Neringos pataisą, panaikinant Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo straipsnį, kurio pagrindu ir buvo priimti neteisėti sprendimai“.

Panašiai kalba ir režisierius Romas Zabarauskas, kuris primena ir apie duotus, bet neišpildytus politinius pažadus priimti taip vadinamą Neringos pataisą.

„Ačiū teismui už akivaizdžią tiesą: informacija apie homoseksualumą vaikams nėra žalinga“, - rašo Romas. - „Tomas Vytautas Raskevičius žadėjo Seime dėti „visas įmanomas pastangas, kad per pirmąsias 100 dienų būtų“ registruota Neringos pataisa, kuri turi pakeisti „nepilnamečių apsaugos“ įstatymo homofobiškas nuostatas. Tai nebuvo padaryta ir net nebuvo to siekta. Dabar reikiamą pokytį patvirtino ir Europos teisė, kurios turime laikytis“.

Būtinybę pokyčiams deklaravo ir Violeta Tamelytė: „Ne slėpti informaciją reikia, o priešingai - tikslingai jos ieškoti, įsisavinti ir tikslingai, atitinkamai pagal amžiaus grupes ją pateikti, su ja supažindinti. Suteikti galimybę nepilnamečiams save pažinti, o ne stereotipais gyventi“.

Europos Žmogaus Teisių Teismas vakar pripažino, kad Lietuva, apribodama vaikams skaityti, įsigyti Neringos Dangvydės Macatės knygą „Gintarinė širdis“ pažeidė Europos žmogaus teisių konvenciją. Lietuvos institucijos ribojimus įvedė pagal  Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą.