Seksualinę prievartą patyrusių žmonių balsas: pagerbti popiežių Benediktą XVI yra gėdinga

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Seksualinę prievartą patyrusių žmonių balsas: pagerbti popiežių Benediktą XVI yra gėdinga

Ant, 01/03/2023 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Popiežius Benediktas XVI, kuris 2013 metais atsistatydino iš Katalikų bažnyčios vadovo pareigų, mirė šeštadienį, sulaukęs 95 metų. Organizacijos, atstovaujančios patyrusius seksualinę prievartą bažnyčioje, nuomone, pagerbti popiežių Benediktą XVI yra ne tik neteisinga, bet ir gėdinga. Jo valdymo metus tamsiu laikotarpiu vadina ir LGBTQ+ atstovai.

Nepaisant savo pamokslavimų ir kunigų seksualinę prievartą patyrusių žmonių atsiprašymo, Benediktas XVI neatliko jokių darbų ten, kur iš tiesų galėjo užtikrinti pokyčius. 2022 m. sausio mėn. ataskaitoje nustatyta, kad Benediktas XVI, būdamas Miuncheno arkivyskupu, nesiėmė veiksmų prieš kunigus, kurie tvirkino vaikus, nors žinojo apie jiems pateiktus kaltinimus.

Išgyvenusiųjų prievartą tinklas, netrukus po to, kai buvo patvirtinta žinia apie Benedikto XVI mirtį, pranešime spaudai buvusį popiežių apibūdino kaip „prievartos skatintoją“, rašo PinkNews.

„Bet kokie renginiai, žymintys tokių smurtautojų, kaip Benediktas, gyvenimą, turi baigtis“, – sakė grupė. - „Atėjo laikas Vatikanui susikoncentruoti į pokyčius: sakyti tiesą apie žinomus smurtaujančius dvasininkus, apsaugoti vaikus ir suaugusiuosius, suteikti teisingumą tiems, kurie buvo įskaudinti“.

„Pagerbti popiežių Benediktą XVI dabar yra ne tik neteisinga. Tai gėdinga“, - sakoma grupės pranešime.

Marianne Duddy-Burke, LGBTQ+ katalikų organizacijos „DignityUSA“ vykdomoji direktorė, sakė, kad popiežiaus Benedikto XVI žodžiai pakenkė queer žmonėms ir šeimoms.

„Bet kurio žmogaus mirtis yra liūdesys. Meldžiamės už popiežiaus Benedikto sielą ir reiškiame užuojautą jo šeimai, draugams ir artimiesiems“, – sakoma M. Duddy-Burke pranešime. - „Tačiau jo mirtis taip pat ragina mus nuoširdžiai apmąstyti jo palikimą. Benedikto vadovavimas bažnyčioje, kaip popiežiui ir prieš tai darbas Vatikano tikėjimo doktrinos kongregacijos vadovu, padarė didžiulę žalą LGBTQIA+ žmonėms ir mūsų artimiesiems“.

Ji tęsė:

„Jo žodžiai ir raštai privertė mūsų bendruomenę pasitraukti iš katalikų bažnyčių, išardė šeimas, nutildė mūsų rėmėjus ir net kainavo gyvybes. Jis atsisakė pripažinti net svarbiausias LGBTQIA+ žmonių žmogaus teises. Dėl jo politikos, daugelis iš mūsų patyrė žiauriausią ir akivaizdžiausią religiniu požiūriu pagrįstą diskriminaciją savo gyvenime“.

Popiežius Benediktas XVI queer žmones vadino „objektyviai sutrikusiais“. 1986 m. jo rengtame laiške, kuriame gėjai ir lesbietės buvo pavadinti „iš esmės pasimetusiais“. Tame pačiame laiške sakoma, kad tos pačios lyties asmenų seksualiniai santykiai yra „blogi“ ir skirti tik „pasimėgauti savimi“.

Jo iniciatyva katalikiškos sveikatos ir socialinių paslaugų agentūros uždraudė platinti prezervatyvus, o tai turėjo įtakos ŽIV plitimui. 2012 m., paskutiniais Katalikų bažnyčios vadovavimo metais, jis pasisakė prieš tos pačios lyties asmenų santuokas, sakydamas, kad jos „sunaikino žmogaus tvarinio esmę“. Jis taip pat sakė, kad leidimas tos pačios lyties poroms įsivaikinti reiškia „ataką“ prieš „tradicinę šeimą“.

„Neįmanoma pervertinti žalos, kurią padarė popiežiaus Benediktas nuolatinis LGBTQIA+ žmonių nužmoginimas“, – pridūrė M. Duddy-Burke. - „Asmenys, šeimos ir ištisos bendruomenės visame pasaulyje patyrė tragiškų pasekmių, kurių daugelis jaučia ir šiandien“.