Ilgai tylėjęs apie savo orientaciją prabilo Ukrainos kareivis

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Ilgai tylėjęs apie savo orientaciją prabilo Ukrainos kareivis

Ket, 12/15/2022 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

30 metų Dmitrijus Pavlovas iš Kramatorsko neįsivaizdavo, kad vieną dieną jam teks išmokti kaip elgtis su ginklu. Jis dirbo Novokramatorsko mašinų gamybos gamykloje suvirintoju ir bandė susikurti gyvenimą po to, kai jo tėvai paprašė jį palikti namų, nes sužinojo, jog jis gėjus.

Dar gerokai prieš mobilizaciją Dmitrijaus santykiai su tėvais buvo nutolę. 2020 metų sausio 3 dieną jo šeimoje įvyko rimtas pokalbis.

„Tą dieną grįžau iš savo vaikino po to, kai švenčiau Naujuosius metus. Namuose mama pradėjo ilgą ir erzinantį tardymą: kur aš buvau, su kuo, ar ten buvo gėjai, o gal aš esu gėjus. Ir tada viskas prasiveržė ir aš jai viską papasakojau. Mano mamai kilo įniršis, bet dar buvo akivaizdžiau, kad ji jausčiausi kalta“, - Svoi.city pasakojo vaikinas.

Tuomet jis pridūrė: „Po to tėvai pradėjo mane ignoruoti - visas mūsų bendravimas perėjo į žinutes Telegram. Ten gavau žinutę iš mamos: „Aš tavęs nesmerkiu, bet kuo greičiau palik mus“ ir „Aš niekada tavęs tokio nepriimsiu“.

Dmitrijus nusprendė kuo greičiau imtis buto, kuri jo tėvai jam buvo atidavę ankščiau, remonto. 2020 metų gegužę jis išsikraustė.

Seksualinę orientaciją jis slėpė ir darbe. „Kai atėjau į darbą su pradurta ausimi, man grasino, sakė, kad turėsiu problemų, jei nenusiimsiu auskaro. Pamenu, kažkas sakė: „Šiandien tu atėjai su auskaru, o rytoj sakysi, kad miegi su vyrais“. Nuolat turėjau apsimesti, sugalvoti istorijas apie merginas ir papasakoti, kaip leidžiu laiką su jomis, kad tik išvengčiau patyčių“.

Prasidėjus mobilizacijai vaikinas nusprendė ginti savo šalį. Tiesa ir jo būryje nepavyko išvengti patyčių. Gegužės pradžioje tarp kariškių pasklido gandai, kad Dmitrijus yra gėjus. Vaikinas teigia, kad tada gyvenimas tapo šiek tiek sudėtingesnis, nes jo draugai pradėjo jo vengti, nuolat svaidėsi homofobiškais anekdotais ir pasiūlymais. Tuomet Dmitrijus nedrįso prisipažinti apie save.

Gegužės 25-ąją, likus dviem dienoms iki 30-ojo gimtadienio, Dmitrijus buvo sužeistas rytinio budėjimo metu. Jis šiuo metu gydosi, kairė koja žemiau kelio yra visiškai nejautri. Dmitrijus tarnauti daugiau nebegalės.

Neseniai jis socialiniame tinkle paskelbė, kad yra gėjus. Laikas reabilitacinėje ligoninėje leido jam viską apmąstyti ir priimti svarbų sprendimą – jis pavargo bijoti ir slėptis – todėl nori kurti kitokį gyvenimą.

„Noriu persikelti į Vinnytsia ar Kijevą, susirasti būstą ir darbą. Idealiu atveju norėčiau dirbti konditerijos šefu. Aš mėgau gaminti maistą nuo vaikystės“, - sakė vaikinas, kartu nerimaudamas ar šis planas gali pavykti, jei jis nebevaldys kojos.

Vyras sako, kad atsiskleidimas jam padėjo pasijusti kitu žmogumi. „Po prisipažinimo man pasidarė daug lengviau, atrodo, kad nuo pečių nukrito našta. Pagaliau noriu būti tuo, kas esu, noriu daryti tai, ką myliu, ir mylėti žmogų, kuris man labai patinka, nebijoti, vaikščioti, laikydamasis už rankų“, - pasakoja jis.

Dmitrijus palaiko santykius su vaikinu, kuris yra karo medikas. Deja, jie matosi retai, o tai emociškai nelengva jiems abiem.

Karys