tėvai

Skaitytojo laiškas: Kaip aš pranešiau savo mamai, kad esu heteroseksualus?

Mes sulakėme neįprasto laiško ir apsvarstę vis dėlto nusprendėme jį paskelti. Šiandien kai kalbame apie seksualumą ir atsiskleidimą, dažniausiai turime galvoje LGBTQ+ žmones. Vis dėlto, nėra ir negali būti temų, kuriomis negalėtų kalbėti visi. Mums laišką atsiuntęs Marius paaiškino kodėl jam buvo svarbu savo mamai pasakyti, kad jis yra heteroseksualus.

Skaitytojo laiškas: Vaikystėje patirtos patyčios mane traumavo. Įveikti tai reikėjo sunkiai dirbant

„Suaugusieji ir klasės draugai tyčiojosi iš manęs. Tik supratęs kaip tai man pakenkė, galėjau susitvarkyti“, - teigia skaitytojas pasidalinęs savo gyvenimo istorija. Jo aprašytos situacijos – tai kasdienybę, su kuria vis dar susiduria daugybę LGBTQ+ žmonių.

Parolimpietis prakalbo kodėl svarbu neslėpti savo homoseksualumo. Sulaukė padėkos iš paauglio

Dimitri Pavade, parolimpinių žaidynių sidabro medalio laimėtojas, 2024 m. Paryžiuje prisipažino, kad jis yra homoseksualus. Sportininko parodyta drąsa neliko nepastebėta. Neseniai jis sulaukė žinutės iš šeštos klasės mokinio.

Kaip paskatinti savo vaiką pasakyti, kad jis yra homoseksualus?

Kalbėjimasis su vaikais apie jų seksualinę orientaciją gali būti iššūkis tiek jiems, tiek tėvams. Kai kurie tėvai, pastebėję tam tikrus ženklus ar elgesio pokyčius, pradeda įtarti, kad jų vaikas yra homoseksualus ar biseksualus. Tačiau kaip padėti vaikui jaustis saugiai ir atvirai apie tai kalbėti, ypač kai jis turi baimių ar nenori dalintis savo išgyvenimais?

Vaikai Lietuvoje mylisi nuo dvylikos. Tokį elgesį skatina ir tėvai

Sveikatos specialistai sunerimę: vis daugiau paauglių Lietuvoje lytinį gyvenimą pradeda ankstyvame amžiuje. Deja, tik apie trečdalis vaikinų ir penktadalis merginų, pradėjusių ankstyvus lytinius santykius, jaučiasi laimingi. Anksti pradėti užsiimti lytiniais santykiais pastūmėja ir per didelė tėvų kontrolė, nepriežiūra, vengimas kalbėti apie seksą.

Rasa Račienė: padaryti, kad daugiau tėvų priimtų savo LGBTQ+ vaikus, tikrai galime

„Mamos už LGBTQ+ vaikus“ organizacijos steigėja Rasa Račienė mano, kad būtina ir galima keisti žmonių požiūrį į LGBTQ+ žmones. Ji teigia, kad pirmiausia reikia naikinti stereotipus, kad neva homoseksualai kėsinasi į „tradicinę šeimą“.

Homoseksualios skaitytojos laiškas: „Mama tikėjo, kad malda gali išgydyti viską“

Neabejotinai religija Lietuvoje vis dar vaidina svarbų vaidmenį kasdieniniame gyvenime. Nepaisant mokslo pažangos, mąstymo ir etikos normų kaitos – religinės dogmos kai kuriems žmonėms vis dar yra vienintelis „tiesos“ šaltinis. Panašu, tokioje šeimoje augusi mergina pasidalino savo istorija su GayLine.LT.

Mama sako, kad ši žinia sukels jiems infarktą. Ar pasakyti seneliams apie homoseksualumą?

Vis daugiau žmonių siekia būti atviri dėl savo seksualinės orientacijos, tačiau ši kelionė vis dar kupina iššūkių. Vienas iš tokių – kaip apie savo homoseksualumą pranešti artimiausiems žmonėms, ypač vyresnio amžiaus giminaičiams, kurie gali būti konservatyvesnių pažiūrų. Klausimas „ar verta pasakyti seneliams apie mano homoseksualumą?“ nėra lengvas, ir dažnai atsiranda daug dvejonių bei baimių dėl galimų pasekmių.