Aktyvistai: Lietuvos vadovų kalbos užsienio partneriams apie mus neatitinka realybės

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Aktyvistai: Lietuvos vadovų kalbos užsienio partneriams apie mus neatitinka realybės

Ket, 12/01/2022 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Lietuvos vadovai kalbėdami su Vakarų lyderiais nuolatos pabrėžia Rusijos ar Baltarusijos trypiamas žmogaus teises, taip pat investuoja į teigiamo Lietuvos įvaizdžio kūrimą, pristatydami šalį kaip demokratišką ir gerbiančią žmogaus teises. Tačiau tikrovė Lietuvoje yra visiškai kitokia. Lygiateisiškumas tampa tikru iššūkiu, o civilinei sąjungai įteisinti neva nepakanka balsų Seime. Apie politikų komunikaciją ir realius darbus savo nuomonę paskelbė Rimvydas Baltaduonis ir Jūratė Juškaitė.

„Trūksta empatijos, aistros ir supratimo, kad Civilinės sąjungos įstatymas nėra apie tai, ką įsirašėme ar neįsirašėme į Vyriausybės programą. Tai pirmiausia moralinis klausimas kiekvienam politikui, kurio techniniais pasiteisinimais neužglaistysi“, - žinutėje socialiniame tinkle Facebook rašo Jūratė Juškaitė.

Ji atkreipia dėmesį į pinigus išleistus reklamuojant Lietuvą Financial Times. „Niekam, o ypač ekonomikos srityje dirbantiems politikams, ne paslaptis, kad visos didžiosios Vakarų įmonės kelia su LGBT+ teisių užtikrinimu susijusius klausimu. Iš tikrųjų, ar gali atsivežti savo LGBT+ darbuotojus į šalį, kuri neužtikrina net minimalių tos pačios lyties porų teisių apsaugos?  Neabejoju, kad žinutė, jog Lietuva pagaliau priėmė Civilinės sąjungos įstatymą į Financial Times patektų nemokamai“, - rašo ji.

Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenantis Rimvydas Baltaduonis pastebi, kad Lietuvos vadovų komunikacija užsienio auditorijai neatitinka realių darbų Lietuvoje.

„Drąsios ir įkvepiančios žinutės apie paramą laisvei ir demokratijai regione ar net pasaulyje iš Lietuvos vadovų lūpų šiandien skamba įtaigiai būtent, kad pasaulyje vis dar nėra gilesnio Lietuvos paveikslo pažinimo. Ir jokios įvaizdžio kampanijoms mestos lėšos nepadės, jei valstybės vadovų žodžiai progresyviam Vakarų pasauliui ir veiksmai savo kieme nederės tarpusavyje“, - socialiniame tinkle Facebook rašo Rimvydas.