Italijos teisme svarbus sprendimas tos pačios lyties tėvams

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Italijos teisme svarbus sprendimas tos pačios lyties tėvams

Sek, 11/20/2022 - 16:00
Kategorija:
0 komentarų

Italijos teismas nusprendė, kad tos pačios lyties tėvai turi teisę savo vaikų asmens dokumentuose nebūti žymimi „motina“ ar „tėvas“.

Teisėjas Romoje priėmė sprendimą palankų lesbiečių porai, kuri į tesimą kreipėsi dėl diskriminuojančių asmens tapatybės dokumentų taisyklių, praneša Reuters.

Nepilnamečių piliečių dokumentuose turi būti nurodyti tėvai arba teisėti globėjai. Iki 2019 m. juose buvo nurodyti „tėvai“. Tačiau kai vidaus reikalų ministre buvo kraštutinių dešiniųjų partijos atstovė Giorgia Meloni, dabartinė ministrė pirmininkė, taisyklės buvo pakeistos, kad būtų reikalaujama nurodyti vardus prie žymų „tėvas“ ir „motina“.

Viena iš moterų pagimdė mergaitę, kurią įvaikino jos partnerė kita moteris. Jos teisiškai buvo pripažįstamos kaip tėvai. Todėl teisėjas pažymėjo, kad nėra prasmės vienos iš jų vadinti „tėvu“.

Reuters praneša, kad šis sprendimas gali būti taikomas individualiai. Tai reiškia, kad kitos poros, norėdamos panašaus pobūdžio sprendimų turės kreiptis į teismą.

G. Meloni biuro pareiškime teigiama, kad šis sprendimas bus išnagrinėtas ir kad nutarimas „kelia akivaizdžių įgyvendinimo problemų“ ir „kelia pavojų“ dabartinei sistemai.

Dabartinė Italijos premjerė yra aktyvi LGBTQ+ teisių priešininkė. Ji nepritaria leidimui tos pačios lyties poroms turėti vaikų įvaikinimo ar surogatinės motinystės būdu. Kai LGBTQ+ aktyvistė šiuo klausimu jai uždavė klausimą Feisbook, ji atsakė: „Manau, kad vaikas turi teisę augti su tėvu ir mama“.