Jaunuolį žudyti Slovakijoje paskatino kraštutinės dešinės ideologiją išpažinęs šaulys

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Jaunuolį žudyti Slovakijoje paskatino kraštutinės dešinės ideologiją išpažinęs šaulys

Pen, 10/21/2022 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Tyrimas atskleidžia, kad 19 metų Juraj Krajcik labai domėjosi masinėmis žudynėmis. Jis Buffalo prekybos centro šaulį, kuris 2022 metų gegužės 14 d. Niujorke nušovė 10 žmonių ir tris sužeidė,  apibūdino kaip savo įkvėpimo šaltinį įvykdyti teroro aktą.

Jaunuolis socialinėje erdvėje ne kartą skelbė žinutes, kuriose buvo grasinimai. „Homeland Security Today“ praneša, kad Juraj rugpjūčio viduryje Twitter paskelbė asmenukę, kurioje jis stovi prie gėjų baro „Teplaren“ - būtent tos vietos, kur jis nužudė du žmones. Nuotraukai buvo uždėtas juodas rėmelis.

Rrugsėjį mėnesį jaunuolis paskelbė įrašą, kuriame rašoma, kad „labai tikėtina aš mirsiu operacijos metu“. Tada spalio 11 ir 12 d. jis Twiteryje rašė: „Aš priėmiau savo sprendimą“ ir „Tai bus padaryta“.

Žiniasklaidos šaltiniai teigia, kad jaunuolis labai domėjosi masinėmis šaudynėmis ir rašė, kad įgavo „naujo įkvėpimo“ po šią gegužę Bafalo prekybos centre įvykusių žudynių. Būtent čia, paauglys, stovėjimo aikštelėje ėmė šaudyti į aplinkinius. Dešimt juodaodžių žuvo, trys buvo sužeisti.

18 metų šaulys, Payton S. Gendron, tiesiogiai transliavo dalį atakos per „Twitch“. Prieš ataką jis parašė ir viešai paskelbė manifestą, kuriame apibūdino save kaip kaip etno-nacionalistą ir baltųjų viršenybės šalininką. Jis išreiškė paramą kraštutinių dešiniųjų „Didžiojo pakeitimo“ sąmokslo teorijai „baltųjų genocido“ kontekste.