ideologija

Mokslininkė: kodėl mes taip įsikabinę Rusijos suformuoto požiūrio į LGBTQ+?

Lyčių studijų ir istorijos mokslų daktarė Rasa Navickaitė pastebi, kad taip, kaip nemaža dalis lietuvių suvokia homoseksualumą yra sukonstruota sovietmečiu. Nepaisant iškovotos nepriklausomybės mūsų šalyje vis dar kartojama ką iki šiol bando akcentuoti V. Putinas.

Marius: gėda dėl mano šalies, neleidžiančios visiems piliečiams būti laisviems

Mažeiliuose gimęs ir augęs, o dabar užsienyje gyvenantis Marius Samavičius neslepia, kad emigruoti jis nusprendė dėl Lietuvoje persismelkusio homofobijos ir politikų nenoro užtikrinti LGBTQ+ nariams socialinių garantijų, kurias turi kiti piliečiai.

Prienuose politikas siūlo sekti Rusijos pėdomis – nori riboti informacijos apie LGBTQ+ žmones prieinamumą

Buvęs Prienų rajono savivaldybės vicemeras ir administracijos direktorius, dabar Lietuvos regionų partijos atstovas taryboje, Egidijus Visockas siūlo tarybai priimti deklaraciją „Prienų rajono savivaldybė be genderizmo ir LGBT ideologijos“.

Andrius Navickas: Skirtį tarp Rusijos ir Vakarų rodo požiūris į LGBTQ+

Rytų ir Vakarų ideologinius skirtumus geriausiai atspindi požiūris į LGBTQ+ bendruomenę ir jų teises. Apie tai, jau kurį laiką kalba įvairių šalių ekspertai. Šią nuomonę LRT.lt plėtoja ir Seimo narys Andrius Navickas, kuris pažymi, kad tik savo tapatybės vis dar ieškančios tautos imasi menkinti ir niekinti savo piliečius.

Jaunuolį žudyti Slovakijoje paskatino kraštutinės dešinės ideologiją išpažinęs šaulys

Tyrimas atskleidžia, kad 19 metų Juraj Krajcik labai domėjosi masinėmis žudynėmis. Jis Buffalo prekybos centro šaulį, kuris 2022 metų gegužės 14 d. Niujorke nušovė 10 žmonių ir tris sužeidė,  apibūdino kaip savo įkvėpimo šaltinį įvykdyti teroro aktą.

M. Norbutas: Karas Ukrainoje ir LGBTQ+ teisės Europoje - kas bendro?

Vasario 24 d. Vladimiras Putinas savo kalboje kovą už LGBTQ+ teises panaudojo kaip pradėto karo Ukrainoje pateisinimą. Jis teigė, kad vakarų šalys savo „klaidingomis vertybėmis“ siekia sunaikinti Rusijos „tradicines vertybes“. Todėl ne nuostabu, kad daugelis LGBTQ+ žmonių pasirinko ginti savo šalį ginklu ir tikėtis, kad atsilaikiusi Ukraina ir toliau žengs vakarietiškų vertybių keliu. Tiesa, Putino žodžiai paveikė toli gražu ne tik Ukrainą.

Rasa Navickaitė. Šeimos gynimas Kremliaus stiliumi, arba kodėl nereikėtų atidėti Partnerystės įstatymo svarstymo

Kalbu, žinoma, apie viešojoje erdvėje pasirodžiusius raginimus nukelti Partnerystės įstatymo svarstymą ir apskritai neribotam laikui išbraukti iš darbotvarkės žmogaus teisių klausimus. Praėjus vos dviem dienoms nuo karo Ukrainoje pradžios, Lietuvoje veikiantis Laisvos visuomenės institutas išplatino viešą kreipimąsi į valdančiąją koaliciją, ragindamas „susilaikyti nuo Lietuvos piliečius skaldančių įstatymo projektų svarstymo artėjančioje Seimo pavasario sesijoje“.