Andrius Navickas: Skirtį tarp Rusijos ir Vakarų rodo požiūris į LGBTQ+

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Andrius Navickas: Skirtį tarp Rusijos ir Vakarų rodo požiūris į LGBTQ+

Pen, 12/16/2022 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Rytų ir Vakarų ideologinius skirtumus geriausiai atspindi požiūris į LGBTQ+ bendruomenę ir jų teises. Apie tai, jau kurį laiką kalba įvairių šalių ekspertai. Šią nuomonę LRT.lt plėtoja ir Seimo narys Andrius Navickas, kuris pažymi, kad tik savo tapatybės vis dar ieškančios tautos imasi menkinti ir niekinti savo piliečius.

A. Navickas primena, kad pavasarį V. Putinas pareiškė, jog jo tikslas Ukrainoje padėti Rytų vertybėmis besivadovaujantiems žmonėms, kuriems brukamos LGBTQ+ eitynės.

„Dar po kurio laiko genderizmą jis įvardijo kaip didžiausią pavojų nacionaliniam saugumui, o Rusijos Dūma suskubo priimti LGBT veiklą kriminalizuojančius teisės aktus, kuriais taip pat siekiama panaikinti bet kokius homoseksualių žmonių egzistavimo ženklus“, - kalbėdamas apie Rusijos propagandą kalba Andrius. – „Tuo pat metu kariaujanti su agresoriumi Ukraina ne tik ratifikavo Rusijoje demonizuojamą Stambulo konvenciją, įpareigojančią kovoti su smurtu artimoje aplinkoje, bet ir pripažino LGBT asmenų civilines sąjungas. Beje, skirtingai nei nerimauja Lietuvoje triukšmaujantys „tradicijos“ gynėjai, Ukrainos visuomenė dėl tokių sprendimų“.

Pasak jo, Vakarai transformavosi. Prireikė laiko pripažinti, kad rasizmas yra nepriimtinas, o susidūrus su nacizmu – patirtas šokas, „idant būtų atsisakyta „žmonijos tobulinimo“ siekių. Keitėsi požiūris ir į LGBTQ+ bendruomenę. Tiesa, ne visur.

„LGBT šiandien vis dar yra raudonas (ar vaivorykštės spalvų) skuduras tuose visuomenėse, kurios jaučia kompleksus dėl savo tapatybės. Atkreipkite dėmesį, kad kitais piktinasi dažniausiai kompleksuoti žmonės, kurie nėra tikri dėl to, ką daro, kaip gyvena, ir dėl to puola nurodinėti, kaip turi gyventi, kokie būti – kiti. Kuo krikščionis yra tvirtesnio tikėjimo ir labiau pasitiki Jėzumi Kristumi, tuo pakantesnis ir pagarbesnis kitiems yra. Labiausiai netolerantiški yra tie, kuriuos erzina sąžinės balsas, kad patys turi problemų, dėl kurių labai pyksta ant kitų“, - sako A. Navickas.

Nuomonės autorius aiškiai įvardija, kad gebėjimas mylėti savo artimą yra būtent tas kelias, kuriuo reikia eiti. Tiesa, viena iš kliūčių – negalėjimas išsivaduoti iš sovietmečio metu primestų mąstymo šablonų.

„Lietuvoje, kurioje tvirtiname, kad esame vakariečiai, bet vis dar neišsivaduojame nuo sovietmečio toksinų galvose, neretai sakoma: „Juk jų (LGBT atstovų) niekas nemuša, nežudo. Jie gali ramiai kiūtoti savo kambarėliuose ir niekam nelįsti į akis. Tačiau jie primeta savo pasaulėžiūra jau vien tuo, kad jos neslepia ir dar nori viešai apie ją kalbėti“, - rašo Andrius.