Paulius Saudargas

Žmogaus teisių klausimais koalicijoje ir vėl trūksta vienybės

Lietuva ilgus metus kritikuojama dėl Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatų, kuriomis ribojamas informacijos prieinamumas ir apie LGBTQ+ žmones. Panašų įstatymą, tik jau dabar gerokai griežtesnį, taiko Rusija. Teisingumo ministerija nori šios nuostatos atsisakyti, tačiau koalicijoje ir vėl, panašu, nėra palaikymo.

Pirmadienį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete rengiami klausymai dėl civilinės sąjungos

Pirmadienį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdis turėtų būti „karštas“. Jo metu, nuo dešimtos valandos, bus svarstomi civilinę sąjungą ir „artimą ryšį“ siūlantys įteisinti teisės aktai.

Politikai nebeslepia nepagarbos LGBTQ+. Per pastarąsias dienas - keli išpuoliai

 "Šiandien Naisiuose mačiau penkis ukrainiečius aktorius ir režisierių (...) ir aš jiems negalėjau išaiškinti kaip Lietuvoje, esant karui Ukrainoje, esant tokiai geopolitinei įtampai yra svarstomi tokie beprasmiai, mažos svarbos dalykai, kaip partnerystė", - apie lygiateisiškumo siekių užtikrinimą sakė LRT Dienos temai sakė Ramūnas Karbauskis. 

Pauliaus Saudargo "Artimo ryšio" projektui pritarta po pateikimo

Pristatydamas projektą P. Saudargas sako, kad svarbu ne tik turtiniai ryšiai, bet ir asmeninis santykis. Ir šis projektas būtent tai suteikia.

Socialdemokratas Algirdas Sysas sakė, kad jam keista, kad paprastus dalykus Lietuvoje bandoma pavadinti keistais pavadinimais. Jis paklausė ar šis projektas leistų turėti haremą?

P. Saudargas sakė, kad "artimas ryšys" nesukuria šeimos santykių. Būtent civilinė sąjunga kurtų tokius santykius, o jo siūlymas to nedaro.

Eugenijus Gentvilas pabrėžė, kad Seimo Teisės departamentas turėjo nemažai pastabų projektui.

P. Saudargo klastą įžvelgiantys parlamento nariai nepritars jo registruotoms pataisoms

„Dabar registruotas civilinės sąjungos projektas yra konservatyviausias kompromisas ir nematau prasmės toliau tęsti filologinius ieškojimus. Man jau pradeda priminti pasaką, kai vieną pageidavimą įvykdžius, dar atsiranda 3 nauji“, – TV3 sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

E. Latėnaitė Seimo nariams: mūsų šalyje apsauga vienalytėms poroms lygi nuliui... nustokite rūšiuoti žmones ir šeimas

Elžbieta Latėnaitė savo video tiesiogiai kreipėsi į atskirus Seimo narius. Daugiausia kritikos teko tiems, kurie visomis išgalėmis priešinasi lygiateisiškumo užtikrinimui.

Paulius Saudargas ir dar 20 Seimo narių siūlo alternatyvą Civilinei sąjungai. Ateityje neva užkirstų kelią santuokoms

„Kartu su Civilinio kodekso pataisomis, kurios yra įveikusios pateikimo stadiją, šis artimojo ryšio pakeitimas Civiliniame kodekse kartu kaip kompleksas kurtų alternatyvą dabar įregistruotam Civilinės sąjungos įstatymo projektui“, – pirmadienį Eltai teigė P. Saudargas.

Seimo vicepirmininkas P. Saudargas: tos pačios lyties partnerystė nebus įteisinta

Seimo vicepirmininkas, konservatorius Paulius Saudargas viešai užsipuolė Laisvės partijos atstovą Seime Tomą Vytautą Raskevičių ir pareiškė, kad partnerystė šiame Seime nebus įteisinta. Maža to, jis sakė nemanantis, kad dėl to Laisvės partija trauksis iš koalicijos.