Stambulo konvencijai skirtame renginyje – V. Čmilytė-Nielsen žinia apie žmogaus teises

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Stambulo konvencijai skirtame renginyje – V. Čmilytė-Nielsen žinia apie žmogaus teises

Pir, 12/13/2021 - 15:00
Kategorija:
0 komentarų

Pandemijos ir migracijos krizės aktualizavo žmogaus teisių klausimus, tačiau viešojoje erdvėje įsivyravus šioms diskusijoms matyti ir tam tikrų sąvokų devalvavimas, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Nesuklysiu sakydama, kad žmogaus teisių prasme šis politinis ciklas tikrai išskirtinis, ir tai lemia ne tik dokumentai, koalicijos susitarimai, bet ir krizės, su kuriomis šiandien susiduriame, aš turiu minty ir pandeminę krizę, ir hibridinę Baltarusijos režimo ataką“, – penktadienį Vilniuje atidarydama Nacionalinį žmogaus teisių forumą sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Tai aktualizavo žmogaus teises tiek, kad turbūt drąsiai galime sakyti, kad nebėra visuomenės grupės, kur nebūtų aktyviai diskutuojama apie žmogaus teises ir laisves, ribojimus. Šiandien stebime ir tam tikrą sąvokų devalvaciją, (...) kai painiojamos sąvokos, kai visiškai kitokią prasmę įgyja arba bandoma suteikti tikrai svarbioms sąvokoms, svarbioms problemoms“, – sakė parlamento vadovė.

Kalbėdama apie Seimo sprendimus žmogaus teisių srityje V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad „žingsniai yra žengiami, bet dėl proveržio, kurio norėtųsi, dar reikia padirbėti“.

Daugiau Lrytas.