A. Verygai Kaunas Pride buvo noras demonstruotis

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

A. Verygai Kaunas Pride buvo noras demonstruotis

Pir, 04/18/2022 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Neseniai buvęs Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga atsakinėjo į žurnalistų klausimus susijusius su jo galimais siekiais pretenduoti į Kauno miesto mero postą. Lrytas paskelbtame interviu jis atsakė ir į kelis klausimus apie Kaunas Pride.

A. Verygos nuomone, rengi protestus turi teisę visi norintys: "Tai reiškia, kad miestas net neturi teisės to riboti. Vilniuje, pavyzdžiui, savivaldybė dažnai imasi spręsti, kam leisti protestuoti, o kam neleisti. Dažnu atveju randama kažkokių paaiškinimų. Tiek į vieną, tiek į kitą pusę neturėtų būti ribojimų. Demokratiškoje visuomenėje visi turi turėti teisę pasakyti savo nuomonę".

Tačiau atsakymą pradėjęs pozityviai, "valstiečių" atstovas netrukus viską tik pablogino. Jo nuomone, Kaunas Pride siekis buvo provokuoti. 

"Sakoma, kad mes to ir siekiame provokuodami, jog būtų kalbama apie problemas. Tada visur gal to sieksime taip, provokuosime, juk yra ir daugiau temų, kuriomis galima provokuoti visuomenę. Bet, įsivaizduokime, kiek įtampų tai sukelia policijai, kuri turi užtikrinti viešąją saugą", - Lrytas teigia A. Veryga.

Dar daugiau - jis pareiškė, kad dėl LGBTQ+ lygiateisiškumo siekių reikia kalbėtis su abiem suinteresuotom pusėm: "Manau, kad, jeigu iki šiol nebuvo pasikalbėta su LGBT bendruomene, būtų galima rasti sprendimą, kuris tenkintų abi puses. Jeigu yra konfliktas, abi pusės turėtų būti truputį nepatenkintos. Ir viena, kuri galbūt nori kažką pademonstruoti, ir kita, kuri mano, kad to daryti nereikėtų. Čia reikia ieškoti kompromiso".

Kokius kompromisus turėjo galvoje buvęs Sveikatos apsaugos ministras taip ir lieka paslaptis. Kaunas Pride kėlė labai aiškius reikalavimus. Tarp jų buvo ir diskriminacijos darbe užkardymas, partnerystės instituto įteisinimas, mokyklose mokyti LGBTQ+ istorijos, užtikrinti tinkamą sveikatos apsaugą, teisėsaugos pareigūnai apmokyti kaip atpažinti ir užkardyti neapykantos kalbą.

"Kokius kompromisus, anot "valstiečių" atstovo, galima daryti - kai kalbama apie žmogaus teises? Įdomu ką jis pats pasakytų, jei VRK pradėtų diskutuoti ar jis gali dalyvauti rinkimuose. Na tiesiog - va imtų ir pradėtų diskutuoti ar leisti pasinaudoti tokia teise ar ne? Dar paklaustų visų suinteresuotų pusių. Tai visiškas nesąmonė", - sako aktyvistas Mantvydas Noreika.