BALSUOK. Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai 2020–2021

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

BALSUOK. Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai 2020–2021

Ket, 04/14/2022 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Beveik dvi savaites visuomenė spręs, kas labiausiai nusipelnė svarbiausių žmogaus teisių apdovanojimų Lietuvoje, rašoma pranešime spaudai. Visi norintys gali prisidėti ir padėti išrinkti nugalėtojus. Dėl pandemijos šie apdovanojimai pernai nebuvo rengiami, todėl šiemet asmenys, organizacijos ar iniciatyvos bus apdovanotos už praėjusių dvejų metų nuopelnus.

Šiemet visuomenė apdovanoti pasiūlė daugiau nei 300 organizacijų ir pavienių asmenų. Specialiai suformuota komisija kiekvienoje kategorijoje atrinko po tris nominantus.

Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė įsitikinusi, kad šie apdovanojimai suvienija visuomenę. „Apdovanodami žmogaus teisių srityje dirbančius asmenis mes parodome, kad jų darbai yra svarbūs ir vertinami. Jų iniciatyvos skatina visus mus pasitempti ir lygybės idėjų efektyvaus įgyvendinimo siekti visais lygmenimis. Taigi, balandžio pabaigoje įvyksianti įteikimo ceremonija bus visų mūsų šventė“, – teigia ji.

Tarp nominantų - nemažai ir LGBTQ+, lygiateisiškumą ir pagarbą įvairovei skatinančių iniciatyvų ir darbu.

Kategorijoje "Geriausias amžius - mano amžius" nominuotas projektas projektas „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“. 2021 m. Klaipėdos jaunimas iškovojo Europos jaunimo sostinės titulą, kuris suteikė galimybę atskleisti turimą jaunimo potencialą, kurti jaunimui patrauklų miestą, suvienyti miesto valdžios atstovus, politikus, organizacijas, partnerius Lietuvoje ir Europoje bendram tikslui – Klaipėdą paversti atviru, bendradarbiaujančiu ir draugišku jaunimui miestu, skirti daugiau dėmesio jaunimo politikai ir panaikinti įsisenėjusius stereotipus. Šis projektas puikiai parodė, jog pasitikėjimu, lygiateise partneryste ir bendru darbu galima sukurti ilgalaikius pokyčius, kurie tampa sektinu pavyzdžiu.

Vaivorykštės kategorijoje rasime Rasą Račienę. Ji įvertinta už nutrauktą tylą ir pagalbą tėvams, auginantiems LGBTQ+ vaikus. Ji inicijavo LGBTQ+ bendruomenę palaikyti kviečiančio atviro laiško paskelbimą, kurį pasirašė beveik 20 000 žmonių. Ji taip pat inicijavo susitikimą su Prezidentu Gitanu Nausėda.

Šioje kategorijoje rasime ir Naglį Bierancą ir Luką Gricių. Jie pripažinimo sulaukė už aktyvią komunikaciją medijose siekiant visų porų lygybės pripažinimo. Nominuotas ir „Kaunas Pride“, už pirmąsias LGBTI+ eitynes Kaune, atkaklumą jas organizuojant ir bendruomenių sutelkimą.

Matų proveržio kategorijoje rasime Rasą Račienę, „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ narę. Ji nominuota už parodytą lyderystę kviečiant politikus diskusijai apie LGBTQ+ asmenų teises.

Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų 2020–2021 balsavimo anketa skelbiama „Lrt.lt“ portale. Ji veiks iki balandžio 24 d.