Taip kuriamas grožis - Dimitris Papaioannou spektaklis „Transverse Orientation“

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Taip kuriamas grožis - Dimitris Papaioannou spektaklis „Transverse Orientation“

Ket, 04/07/2022 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ atidarytas su trenksmu to priežastis graikų menininko Dimitris Papaioannou spektaklis „Transverse Orientation“. Tiems, kad nėra jo matęs - GayLine.LT rekomenduoja peržiūrėti šį nuostabų kūrinį pristatantį video.

„Transverse Orientation“ publikai buvo pristatytas praeitą birželį Lijono šokių bienalėje, ir nuo to laiko jį lydi sužavėjimas, diskusijos, ekspertų analizės.

„Transverse Orientation“ reiškia „nenuilstamai sekti tolimą, susiorientuoti padedantį šviesos šaltinį.“ Kad prieš mūsų akis iškiltų ryškūs ir dažnai humoru paženklinti vaizdai, tikras reginio meistras, graikų menininkas, egzistencines temas tyrinėja pasitelkęs mitologiją ir meno istoriją. Semdamasis įkvėpimo iš natūralaus drugių polinkio skristi į šviesą, „Transverse Orientation“ kalba apie žmogaus siekį rasti prasmę savo gyvenimo kelionei.

„Siurrealistinis teatras“, kaip tai ne kartą įvardyta kritikų. Papaioannou mėgsta pasitelkti nuogą kūną. Vienas iš spektaklio personažų sudarytas iš dviejų kūnų: moters ir vyro. Žiūrovams menamos mįslės kas tai galėtų būti.

„Reikšminga tema Papaioannou kūryboje yra vyriškumas ir maskulinistinė kultūra, kurią, žinoma, juntame viso spektaklio metu stebėdami daugiausiai vyrų figūras ir pavojingą bei žaismingą butaforinį bulių“, - sako scenos menų kritikė Aušra Kaminskaitė.

Žymos