Partnerystės įstatymui likus Seimo darbų programoje - suvokimas, kad tai tik pradžia

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Partnerystės įstatymui likus Seimo darbų programoje - suvokimas, kad tai tik pradžia

Tre, 03/23/2022 - 12:05
Kategorija:
0 komentarų

Seimui vakar atmetus Agnės Širinskienės siūlymą išbraukti partnerystės įstatymą iš Seimo darbų programos, socialiniuose tinkluose pasipylė padėkos. Kita vertus - visi pripažįsta, jog tai tik sunkaus kelio pradžia.

Elžbieta Latėnaitė savo Facebook paskyroje rašo: „Ačiū tiems seimo nariams, kurie balsavo prieš partnerystės išbraukimą. Ačiū kiekvienai/m rašiusiems seimo nariams laiškus, atėjusiems vakar į pilietinę akciją. Mes kartu galime labai daug. O kelias į partnerystės įteisinimą dar tik prasideda. Dar daug reikės laiškų, protestų, diskusijų. Dabar nesinori galvoti apie apsauginius, kurie seime kabinėjosi šiandien prie manęs ir mano pride vėliavos. Jie sakė “nedemonstruokit”. Demonstruosime“.

Padėką Seimo nariams paskelbė ir „Mamos už LGBTQ+ vaikus“.

„Labai nuoširdų dėkui Seimo nariams, kurie vakar balsavote už tai, kad Partnerystės įstatymas nebūtų išbrauktas iš šių metų Seimo pavasario sesijos darbotvarkės. Mes dėkingos už jūsų palaikymą, nes tai priimame kaip ženklą, kad sakome didelį TAIP laimingesniam mūsų vaikų gyvenimui jau šiandien“, - rašo organizacijos nariai.

Seimo narys Andrius Navickas dėkojo į Seimą atėjusiems LGBTQ+ aktyvistams, kurie stebėjo posėdį.

„Labai noriu padėkoti visiems tiems, kurie šiandien atėjo į Seimą ir padovanojo savo energiją. Nuoširdžiai sakant, nemanau, kad, jei balkonas būtų tuščias, rezultatas būtų radikaliai kitas, tačiau, patikėki, kai esi politikas, neišvengiamai pradeda veikti, kai ant tavęs nuolat loja ir kažkuo kaltina“, - rašo Seimo narys. - „Tai buvo simbolinė pergalė, tačiau tikros kovos dar laukia. Turiu galvoje ne tik įstatymo priėmimą. Būkime realistai, nei jei pavyktų priimti, bus toks kompromisinis ir apkramtytas variantas. Kai esi alkanas ir toks "maistas" gerai, bet visa LGBT bendruomenė ir visa Lietuvos visuomenė verta tikrai daugiau“.

Režisierius Romas Zabarauskas sako, kad Seime pasiekta svarbi pergalė. Vis dėlto, dar ilgas kelias turi būti nueitas.

„Tačiau kova tik prasideda. Šiandien buvau Seimo salėje: man buvo baisu, kiek palaikymo sulaukė Gražulio neapykantos šūksniai, kurių nenoriu cituoti. Jei norime partnerystę įteisinti, prireiks visų pastangų. Toliau rašykite laiškus politikams: bit.ly/RasykSeimui“, - rašo Romas.