Naujasis Čilės prezidentas žada daugiau dėmesio LGBT problemoms

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Naujasis Čilės prezidentas žada daugiau dėmesio LGBT problemoms

Tre, 12/22/2021 - 12:25
Kategorija:
0 komentarų

Nemažai žmonių Čilėje lengviau atsiduso, kai sulaukė prezidento rinkimų rezultatų, rašo PinkNews. Vos 35 metų kairiųjų pažiūrų Gabriel Boric sekmadienį buvo išrinktas jauniausiu Čilės prezidentu. Jis nugalėjo dešiniųjų kandidatą José Antonio Kast, kurio pasisakymai kėlė rūpestį LGBTQ+ bendruomenei.

José Antonio Kast viešai smerkė „gėjų lobizmą“ ir priešinosi santuokų lygybės įteisinimui, taip pat ir abortams. Tuo tarpu Gabriel Boric, naujai išrinktas prezidentas ne kartą rinkimų kampanijos metu įsipareigojo gerinti reprodukcines ir LGBT+ teises bei užtikrinti lyčių lygybę.

Paaiškėjus rinkimų rezultatams naujasis prezidentas išėjęs į minią sakė: „Esame karta, kuri nusprendė dalyvauti viešajame gyvenime ir reikalauti, kad mūsų teisės būtų gerbiamos, o ne traktuojamos kaip vartojimo prekės ar verslas. Neleisime, kad vargšai ir toliau mokėtų Čilės nelygybės kainą... Ateinantys laikai nebus lengvi. Tik turėdami socialinę sanglaudą, iš naujo atradę save ir dalindamiesi bendromis vertybėmis galėsime eiti link tikrai tvaraus vystymosi, kuris paliestų kiekvieną čilietį“.

Gabriel Boric pažadėjo padidindamas mokesčius korporacijoms, panaikinti prieštaringai vertinamą privačių pensijų sistemą, blokuoti kasybos iniciatyvas, kurios naikina aplinką, suteikti daugiau galių moterims, čiabuvių bendruomenėms, jaunimui ir kitoms marginalizuotoms grupėms.

Dabartinis prezidentas Sebastián Piñera gruodžio 9 d. pasirašė įstatymą dėl santuokos lygybės. Įstatymo projektas buvo įstrigęs Kongrese ketverius metus, nepaisant to, kad 2015 m. Čilėje buvo įteisintos tos pačios lyties asmenų civilinės sąjungos.

Sebastián Piñera sakė: „Visos poros, kurios to nori, nepaisant jų seksualinės orientacijos, galės gyventi meilėje, tuoktis ir sukurti šeimą, turėdamos visą orumą ir teisinę apsaugą, kurios joms reikia ir kurios yra nusipelniusios“.

Daugiau PinkNews.