Putinui dorojantis su opozicija, Lietuvoje organizuojama „vienintelė likusi nepriklausoma Rusijos platforma“

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Putinui dorojantis su opozicija, Lietuvoje organizuojama „vienintelė likusi nepriklausoma Rusijos platforma“

Pen, 12/03/2021 - 12:00
Kategorija:
0 komentarų

Pasak vieno iš Laisvosios Rusijos forumo organizatorių Danilo Konstantinovo, šį kartą jis vyksta visai kitokiomis istorinėmis ir politinėmis aplinkybėmis, skelbia LRT. Nors dar visai neseniai Rusijoje ir už jos ribų veikė opozicijos centrai, dabar situacija yra pasikeitusi.

„Tai ir Michailo Chodorkovskio „Atviroji Rusija“, ir Dmitrijaus Gudkovo komanda. Akivaizdu, kad sunaikintas Aleksejaus Navalno judėjimas – jo būstinių tinklas. Nors jo komanda išliko, tai tėra tik komanda, o ne judėjimas, t. y. keli žmonės, kurie atlieka tam tikras funkcijas, – skelbia įrašus „Youtube“ kanale, vykdo tyrimus, atstovauja jo interesams tarptautinėse instancijose“, – aiškina Konstantinovas.

Pačioje šalyje ar emigracijoje veikianti Rusijos opozicija Vilniuje rinksis jau vienuoliktą kartą, kol Maskvoje, Sankt Peterburge ar kuriame nors kitame Rusijos mieste tokiam forumui nėra vietos. Pagrindinis forumo uždavinys, pasak Danilo Konstantinovo, yra sukurti alternatyvą šiuolaikinei Vladimiro Putino Rusijai. „Diskusijose turime suformuoti mūsų trokštamos laisvos Rusijos ateities viziją“, – sako jis.

Daugiau LRT.