Viso gero Petrai!!! Gražulio Seime nematysime 10 metų

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Viso gero Petrai!!! Gražulio Seime nematysime 10 metų

Pir, 12/18/2023 - 17:02
Kategorija:
0 komentarų

Šiandien neeilinėje Seimo sesijos darbotvarkėje buvo numatytos dvi apkaltos Seimo nariui Petrui Gražuliui. 86 parlamentarams balsavus už pirmąją apkaltą - jis netenka mandato. Politikas žada dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose.

Pirmoji apkalta rengta sulaukus Konstitucinio Teismo išvados dėl kaltinimų Seimo nariui balsavus už kitą parlamentarą. Teismas nurodė, kad taip buvo šiurkščiai pažeista Konstitucija ir sulaužyta duota priesaika.

Norint, kad apkalta pavyktų slaptame balsavime jai turėjo pritarti bent 85 Seimo nariai iš 141. Balsavimas taip pat lemia ar P. Gražulis toliau gali bandyti būti perrinktas ateinančiuose rinkimuose, taip pat kandidatuoti į prezidentus.

„Pirmą kartą per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją, suruošta neeilinė sesija, neeilinė šventė Seimo nariui ir tai – Petrui Gražuliui”, - prieš balsavimą dėl apkaltos kalbėjo Petras.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga nusprendė balsavime nedalyvauti. „Nemanome, kad tai yra pažeidimas”, - aiškino partijos frakcijos seniūnė Seime prieštaraudama Konstitucinio Teismo sprendimui.

Pats P. Gražulis dar prieš balsuojant sakė, kad jei apkalta pavyks - jis ras ką veikti gyvenime.

„Tai ir nekandidatuosiu [į Seimą]. Vadovausiu partijai, dabar esu didelis viršininkas – „Tautai ir teisingumui“, ką darė ir Rolandas Paksas, nušalintas nuo prezidento pareigų. Ir šauksiu žmones eiti už teisingą Lietuvą, prieš Landsbergių klaną“, – teigė politikas.

Vėliau jis tikino, kad dalyvaus Europos Parlamento rinkimuose.