Trans moteris prievarta nuvežta į perauklėjimo stovyklą: „jie privertė mane kastruoti paršą“

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Trans moteris prievarta nuvežta į perauklėjimo stovyklą: „jie privertė mane kastruoti paršą“

Pen, 09/29/2023 - 19:07
Kategorija:
0 komentarų

Rusijoje gyvenanti Ada Blakewell „PinkNews“ papasakojo, jog buvo priversta atlikti taip vadinamą atvertimo (konversijos) terapiją, kurios metu ji mokyta elgtis „vyriškai“. Viena iš užduočių buvo - kastruoti paršą.

Ada Blakewell gyvena religingoje stačiatikių šeimoje. Jos atsiskleidimas šeimos nariams įvyko ne taip kaip ji planavo. „Man buvo pasakyta, kad [buvimas trans] yra velnio nuodai, kad Vakarų kultūra apnuodijo mano smegenis“, – sako Ada.

2018-aisiais ji paliko tėvų namus. Tačiau po metų moters mama paprašė Ados vykti kartu į ligoninę, nes neva jai reikėjo atlikti širdies operaciją. Tai buvo apgaulė.

„Važiuodami į kardiologijos centrą staiga išvažiavome iš pagrindinio kelio ir pajudėjome kažkokiais kaimo takais, purvu ir žvyru. Staiga mes sustojome. Mama paliko mašiną. Tada atėjo tikrai didžiulis vyras, panašus į banditą iš 90-ųjų Rusijos, ir pasakė: „Na, dabar tu turi sumokėti už visas savo niekšybes“, - pasakoja ji.

Centras, į kurį Ada buvo nuvežta, nebuvo skirtas tik LGBTQ+ žmonėms. Jame buvo žmonių kovojančių su priklausomybe nuo narkotikų ir alkoholio bei psichikos sveikatos problemomis.

Ada buvo laikoma šiame centre prieš savo valią devynis mėnesius. Ją plūdo keiksmažodžiais, privertė melstis, atlikti įvairias užduotis.

„Tai buvo tarsi pusiau religinė stovykla, kurioje turėjome atiduoti savo valią Dievui ir melstis, kad jis padėtų išgydyti mūsų nepagydomas ligas“, – "PinkNews" sako Ada. - „Kartą jie privertė mane kastruoti paršą „nes norėjau pakeisti lytį“. Negalėjau to užbaigti, nes mane ištiko stiprus panikos priepuolis“.

Žmogaus teisių aktyvistai Rusijoje teigia, kad panašių atvejų šalyje yra gerokai daugiau.

„Tiesą sakant, nedaug žmonių, kuriems buvo atlikta konversijos terapija, gali kalbėti“, – sako Anna-Maria Tesfaye, ne pelno organizacijos „Queer Svit“, padedančios LGBTQ+ žmonėms ir kitiems nukentėjusiems, įkūrėja. - „Problema ta, kad paprastai, kai kas nors paskiria žmogui konversijos terapiją Rusijoje, tai reiškia, kad jis dingsta, daugelis iš jų netenka sveiko proto, pradeda vartoti narkotikus“.