Rinkimai Lenkijoje: Donaldas Tuskas žada naujus įstatymus LGBTQ+ bendruomenei

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Rinkimai Lenkijoje: Donaldas Tuskas žada naujus įstatymus LGBTQ+ bendruomenei

Pir, 09/25/2023 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Kraštutiniams dešiniesiems Lenkijoje bet kokiomis sąlygomis stengiantis išlaikyti valdžią – net sustabdant ginklų tiekimą Ukrainai, opozicija imasi lyderystės ir rodo, kad turi politinės valios pasukti šalies vairą link vakarų. Lenkijos opozicijos lyderis Donaldas Tuskas pažadėjo, kad jeigu jo centristinė partija užsitikrins daugumą, jis imsis priemonių, kurios pagerins šalies LGBTQ+ bendruomenės gyvenimą.

Per susitikimą šiaurės vakarų Pijos mieste D. Tuskas pareiškė, kad jo partija yra parengusi priimti du įstatymo projektus, kurie būtų naudingi LGBTQ+ lenkams – vienas skirtas palengvinti trans asmenims Lenkijoje identifikuoti save, o antrasis – teisiškai pripažinti tos pačios lyties asmenų civilinę partnerystę.

Politikas tokius pažadus davė atsakydamas į vieno moksleivio klausimą: „Kokią ateitį ketinate kurti su savo partijos ir koalicijos partneriais žmonėms, kurie tapatinasi su LGBT? Vaikinas pridūrė, kad dabartinė Lenkijos valdžia „dehumanizuoja šiuos žmones“.

„Svarbiausia yra atkurti pagarbos kalbą“, – tęsė Donaldas Tuskas. - „Meilė verta mūsų pagarbos“.

Atsakydamas į studento klausimą, opozicijos lyderis sakė, kad jis dažnai girdi tokius klausimus iš jaunimo. Taip pat LGBTQ+ asmenis Lenkijoje pavadino „nukentėjusia mažuma“.

Jis teigė, kad civilinė parnerystė suteiktų tos pačios lyties poroms teisinę apsaugą. Tiesa, taip pat pabrėžė, kad tokia politika „netenkins visų“, turėdamas galvoje reikalavimus užtikrinti santuokos lygybę.

Kalbėdamas apie trans asmenų lyties žymens dokumentuose keitimą, D. Tuskas žadėjo, kad įstatymų pakeitimai „žymiai supaprastins dabartines labai sudėtingas ir žeminančias“.

„Labai noriu pagaliau žengti šį žingsnį ir nepraleisti dar 20 metų protestuodamas gatvėse“, – sakė jis, kalbėdamas apie būtinus pokyčius.