„Valstiečiai“ renka parašus reikalaudami stabdyti Gyvenimo įgūdžių mokymą mokyklose

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

„Valstiečiai“ renka parašus reikalaudami stabdyti Gyvenimo įgūdžių mokymą mokyklose

Št, 09/16/2023 - 10:30
Kategorija:
0 komentarų

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga prisijungė prie tų, kurie kuria nebūtus mitus apie mokyklose startavusią atnaujintą Gyvenimo įgūdžių programą. Jie parengė peticiją, kurią per dvi dienas jau pasirašė beveik 5000 žmonių.

„Šios programos prieštaringas ir genderistines ideologijas skatinantis turinys nebuvo išdiskutuotas su visuomene, neparengta mokymosi priemonių bei kvalifikuotų dalyko dėstymo pedagogų bazė. Tokiai bendrojo ugdymo programai Lietuvos mokyklose prieštarauja didžioji dalis visuomenės.

Pasirinkta ugdymo metodika ir priemonės pažeidžia moksleivių ir jų tėvų konstitucinę teisę rinktis ugdymo turinį pagal savo dorovinius, moralinius įsitikinimus, neigia Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintą šeimos sampratą ir tradicines vertybes“, - rašoma peticijos tekste.

Įdomu tai, kad peticija šiuo metu daugiausia palaikymo sulaukia iš Vilniaus apskrities. Nedaug atsilieka ir Kaunas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ne kartą yra pabrėžusi, kad programos neketina stabdyti. Dar daugiau - pastebima, kad pasipiktinimą politikai kelia tyčia, ten kur jo neturėtų būti.

„Svarbiausias šios pamokos tikslas – ugdyti mokinių socialinį ir emocinį raštingumą. Lytiškumo ugdymas – tik viena iš daugelio temų ir nebus mokoma nieko panašaus, apie ką skelbia siekiantys kurstyti tėvų paniką“, – ELTA komentavo ministerija.

Prieš kelias dienas ministerija organizavo viešą konsultaciją tėvams, kurioje paaiškino apie programos tikslus ir turinį. Platesnę informaciją galima rasti ČIA.

Paramą programai išreiškė ir Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidentas. "Lietuvos jaunimo vardu norėčiau paprašyti – nežaiskite žaidimų šalies jaunų žmonių sąskaita. Juk visi vieningai teigiate, kad mes – Lietuvos ateitis, tad leiskite jai skleistis ir saugiai užaugti.“ – sako LiJOT prezidentas Domantas Katelė.