Čmilytė-Nielsen bando glaistyti Nausėdos akibrokštą: žmogaus teisių laukas jam yra svarbus

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Čmilytė-Nielsen bando glaistyti Nausėdos akibrokštą: žmogaus teisių laukas jam yra svarbus

Tre, 09/06/2023 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

Vakar vakare LRT Dienos temoje kalbėjusi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pakomentavo Gitano Nausėdos pareiškimus apie žmogaus teises ir civilinės sąjungos įstatymą. Ji teigia tikinti, kad šalies vadovui, rūpi šie klausimai.

„Aš prezidento pasisakymą vėliau, prie žurnalistų, supratau, kad jis irgi mato būtinybę apsaugoti tuos žmones, kurių teisės šiandien nėra pakankamai apsaugotos. Tai yra grąžinti tą žmogaus teisių skolą.

Tiesa vėliau, na galbūt, labiau prieštaringai nuskambėjo jo pozicija, bet darant išvadas iš tarptautinėje arenoje, tarptautiniuose formatuose sakomų ekselencijos kalbų, na reikėtų manyti, kad žmogaus teisių laukas jam taip pat yra svarbus“, - LRT laidoje sakė Seimo pirmininkė, nepaisydama to, kad tos pačios lyties šeimų įteisinimą Gitanas Nausėda prilygino narkotikų prieinamumo didinimui.

Ji taip pat pabrėžė, kad nesutinka su Laisvės partijos pirmininkės A. Armonaitės teiginiais, jog civilinės sąjungos įstatymui šansų būti priimtam yra tik šioje rudens sesijoje.

„Kalbant apie rudens sesiją kaip apie paskutinę galimybę priimti civilinės sąjungos įstatymą, aš visgi kolegei Aušrinei Armonaitei paprieštaraučiau. Manau, kad ir pavasario sesija ir netgi kita rudens sesija taip pat yra galimos sesijos, kur galėtų būti priimtas šis įstatymas“, - sakė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Politikė teigė, kad norėtų, jog šios kadencijos Seimas šį klausimą išspręstų.