Jungtinėse Tautose pristatyta trečioji Lietuvos pažangos ataskaita: sulaukta klausimų dėl Partnerystės įstatymo, lyčių lygybės

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Jungtinėse Tautose pristatyta trečioji Lietuvos pažangos ataskaita: sulaukta klausimų dėl Partnerystės įstatymo, lyčių lygybės

Sek, 01/30/2022 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

Ženevoje Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos visuotinės periodinės peržiūros metu trečiadienį pristatyta Lietuvos pažangos ataskaita. Lietuva sulaukė klausimų ir rekomendacijų iš 82 valstybių dėl lyčių lygybės užtikrinimo ir nediskriminavimo, LGBT asmenų teisių apsaugos, Partnerystės bei Nacionalinių mažumų įstatymų priėmimo, neapykantos nusikaltimų prevencijos ir baudžiamojo persekiojimo efektyvumo, kovos su smurtu artimoje aplinkoje ir Stambulo konvencijos ratifikavimo, vaikų ir neįgaliųjų teisių užtikrinimo, romų teisių, sąlygų įkalinimo įstaigose gerinimo, vienodo apmokėjimo už vienodą darbą moterims ir vyrams užtikrinimo.

Valstybės, be kita ko, sveikino Lietuvos progresą translyčių asmenų teisių užtikrinime. Taip pat teigiamai įvertinta galimybė tautinių mažumų atstovams vardus ir pavardes rašyti originaliomis lotyniškomis raidėmis.

Visuotinė periodinė peržiūra yra žmogaus teisių mechanizmas, veikiantis nuo 2008 metų.

Jis laikomas viena sėkmingiausių Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos veiklos formų, užtikrinančių vienodą visų valstybių vertinimą. Jo metu siekiama įvertinti bendrą žmogaus teisių padėtį kiekvienoje Jungtinių Tautų valstybėje narėje, pateikiant rekomendacijas dėl žmogaus teisių užtikrinimo ir keliant klausimus apie besitęsiančius žmogaus teisių pažeidimus.

Daugiau LRT.