Lygių galimybių kontrolierė trans žmonėms: darysime viską, kad galėtumėte gyventi oriai

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Lygių galimybių kontrolierė trans žmonėms: darysime viską, kad galėtumėte gyventi oriai

Št, 04/01/2023 - 20:29
Kategorija:
0 komentarų

Vakar minint tarptautinę trans žmonių matomumo dieną jautria žinute pasidalino Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė. Ji konstatavo, kad Lietuva negina trans žmonių, bet kartu davė pažadą stengtis padėtį keisti.

„Trans žmonėms darbe, plačiame profesiniame lauke, artimoje aplinkoje ir bet kurioje Lietuvos vietoje: noriu, kad žinotumėte – esate matomi, girdimi ir vertinami“, - rašoma Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Facebook žinutėje.

Birutė Sabatauskaitė konstatavo, jog Lietuvoje labai mažai padaryti siekiant apginti trans žmones ir suteikti jiems lygias teises.

„Suprantu, kad Lietuvos teisinė bazė, deja, kol kas trans žmonių teisių beveik negina ir beveik nepripažįsta. Lytinės tapatybės pripažinimo įstatymo neturime, lytinės tapatybės pagrindo nėra nei Lygių galimybių įstatyme, nei Baudžiamajame kodekse. Žinome, kad daugybei Jūsų vis dar sudėtinga gauti būtent Jums reikalingas kompensuojamas sveikatos paslaugas be ribojimų ar išankstinio vertinimo. Norint pilnai pasikeisti dokumentus, Jums ne vienam (-ai) teko pereiti teismų procesus ir su tuo iššūkiai nesibaigė. Ne vienas (-a) negalite rasti darbo ar netekote turėto, galbūt kartais buvo sudėtinga nusipirkti paprastą prekę nesusiduriant su pažeminimu“, - teigia B. Sabatauskaitė.

Nepaisant niūros realybės, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos darbuotojai žada imtis visų įmanomų priemonių padėtį keisti.

„Jūs ne vieni – man ir visai Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos komandai yra ir bus svarbu išgirsti, kas svarbu Jums. Mes ir toliau darysime viską, kas mūsų galioje, kad galėtumėte gyventi oriai, turėdami visas jums priklausančias teises bei apsaugą nuo diskriminacijos“, - teigiama žinutėje.