Kim Petras pergalė „Grammy“: „Tikiuosi, kad kiekvienas jaunas trans žmogus tai pamatys“

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Kim Petras pergalė „Grammy“: „Tikiuosi, kad kiekvienas jaunas trans žmogus tai pamatys“

Pir, 02/06/2023 - 15:35
Kategorija:
0 komentarų

Kim Petras 2023 m. „Grammy“ ceremonijoje tapo pirmąja translyte moterimi, kuri laimėjo prestižinį apdovanojimą pop dueto / grupės pasirodymo kategorijoje. Ji šventė pergalę su ne dvinarės tapatybės atlikėju Sam Smith.

Atsiimdama apdovanojimą Kim Petras pasakė emocingą kalbą, pagerbdama tuos trans atlikėjus, kurie turėjo drąsos būti savimi, pirmiausia SOPHIE. Ši, prieš kelis metus mirusi, translytė atlikėja ir prodiuserė buvo nominuota Grammy 2019 metais.

„Tiesiog noriu padėkoti visoms neįtikėtinoms trans legendoms, kurios man atvėrė šias duris, kad galėčiau būti čia, šį vakarą – ypač Sophie“, – sakė ji. - „Mano draugė, kuris mirė prieš dvejus metus, man pasakė, kad taip nutiks, ir visada manimi tikėjo. Labai ačiū už įkvėpimą, Sophie. Aš tave dievinu, o tavo padrąsinimas amžinai išliks mano muzikoje“.

K. Petras taip pat padėkojo LGBTQ+ ikonai ir septynis kartus Grammy apdovanojimus nuskynusiai Madonnai. „Madonnos kovą už LGBTQ+ teises, nemanau, kad galėčiau čia būti be Madonnos“, – sakė Petras, pridurdama, kad dėkoja ją palaikančiai mamai.

Interviu spaudos kambaryje atlikėja sakė: „Tikiuosi, kad yra ateitis, kurioje lytis, tapatybė ir visos šios etiketės neturi tokios reikšmės. Ten, kur žmonės gali tiesiog būti savimi ir nebūti taip griežtai vertinami“.

„Tikiuosi, kad visi ypatingi ar kitaip nesijaučiantys vaikai, nepriklausantys, negalintys prisitaikyti prie visuomenės ar turėti joje vietos - tai pamatė ir pajus įkvėpimą, kad gali būti savimi ir būti apdovanoti už savo talentą“. - sakė atlikėja.