Konservatorė J. Sejonienė užsimena, kad civilinės sąjungos projektui palaikymo Seime nėra

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Konservatorė J. Sejonienė užsimena, kad civilinės sąjungos projektui palaikymo Seime nėra

Pen, 11/18/2022 - 11:26
Kategorija:
0 komentarų

Praėjusią savaitę įstatymų projektai įteisinantys civilinę sąjungą turėjo atsidurti Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkėje. Čia planuota dėl jo balsuoti po svarstymų komitetuose. Deja, dėl jo Seimo nariai taip ir nebalsavo, o konservatorė Jurgita Sejonienė užsiminė, jog pakankamo palaikymo Seime nėra.

Pasak Seimo narės kyla abejonių, kad balsavimas po svarstymo iš vis įvyks šioje sesijoje.

„Nuoširdžiai tikiuosi kaip įmanoma greičiau – tikiuosi, kad šioje Seimo sesijoje, bet, žinoma, reikia skaičiuoti balsus. Man atrodo būtų neteisinga, kad projektas, kuris ir taip jau yra labai supaprastintas, lyginant su buvusiais dviem partnerystės projektais, sėkmingai praėjęs pateikimo, svarstymo komitete stadijas, būtų dar kartą Seimo svarstymo stadijoje nepriimtas. Žinoma, kad reikia skaičiuoti balsus“, – Lrytas.lt kalbėjo J. Sejonienė.

Dar daugiau - Jurgita Sejonienė užsiminė, kad projekto galimai nebepalaiko net kai kurie Seimo nariai, kurie pateikimo stadijoje balsavo už jį.

„Ir mūsų TS-LKD frakcijoje, ir tarp kitų valdančiųjų frakcijų narių, ir tarp tų opozicijos narių, kurie anksčiau palaikė, tų svyravimų atsiranda“, – nurodė J. Sejonienė.

Tai, kad Seimo nariams kyla abejonių tvirtina ir Gintautas Paluckas, kurio dalis frakcijos kolegų nesilaiko socialdemokratų duotų rinkiminių pažadų įteisinti partnerystę.

„Pati Civilinės sąjungos koncepcija tarsi ir nekeltų daug problemų daugeliui Seimo narių, bet kas iš to seka toliau – jau atsiranda papildomų klausimų ir abejonių“, – Lrytas.LT teigė G. Paluckas.