Rusai tarnybos kariuomenėje vengia pirkdami pažymas, kad serga ŽIV

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Rusai tarnybos kariuomenėje vengia pirkdami pažymas, kad serga ŽIV

Ket, 11/03/2022 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Vyrai Rusijoje „Telegram“ programėlėje ieško sukčių, kurie galėtų padirbti pažymas dėl užsikrėtimo ŽIV ar hepatitu C. Tokia diagnozė garantuotų galimybę išvengti tarnybos.

Apie tokių skelbimų suintensyvėjimą praneša LGBTQ Nation. Atsirado ir siūlančių tokias paslaugas atlikti. Neretai už jas prašoma sumokėti Bitcoinais.

Suklastotų diagnozių pasiūla atsirado iš kart po prezidento Vladimiro Putino pranešimo rugsėjo 21 d., kuriuo nurodyta mobilizuoti 300 000 vyrų reikalingų tęsti invaziją Ukrainoje.

Anoniminis suklastotų pažymų pardavėjas pasaulinei technologijų svetainei „Rest of World“ sakė: „Šiuo metu veiksmingiausias būdas [išvengti šaukimo į Rusijos kariuomenę] yra gauti pažymėjimą, kad esate užsikrėtę ŽIV arba hepatitu“.

Jis pridūrė: „Pardavėjai už 620 USD pasiūlė ŽIV diagnozes, kurios bus įtrauktos į Sveikatos apsaugos ministerijos duomenų bazę, todėl asmuo būtų netinkamas karinei tarnybai. Hepatito diagnozė kainuoja 820 USD“. Šių paslaugų kainos eurais atitinkamai būtų: 626 ir 827 EUR.

Minėtame straipsnyje taip pat teigiama, kad šios diagnozės neturi įtakos įkalinimo bausmę atliekantiems asmenims – nes tokie asmenys neretai priverstinai vežami į frontą.

Rusų išradingumas vengti šaukimo į karinę tarnybą paskatino priimti įstatymą, kuris tokiems asmenims numato iki 10 metų kalėjimo.

Šalies politikai kovą prieš LGBTQ+ žmones yra paskelbę savo politikos dalimi. V. Putinas teisino karą Ukrainoje kaip kovą prieš homoseksualus.