Baltarusija uždarė profesines sąjungas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Baltarusija uždarė profesines sąjungas

Ant, 07/26/2022 - 16:00
Kategorija:
0 komentarų

Baltarusijoje toliau vyksta susidorojimas su pilietinės visuomenės aktyvistais ir nepriklausomomis organizacijomis. Tiesa pasakius, nelabai kas iš jų ir liko. Daugelis aktyvistų buvo priversti bėgti iš šalies dėl jiems paskelbtų išgalvotų kaltinimų, o organizacijos ir toliau uždaromos.

Baltarusijos teisingumo institucijos jau apkaltino ne vieną aktyvistą ar organizacijų vadovą ekstremistine veikla. O praėjusią savaitę Valstybės prokuratūra pareiškė, kad profesinės sąjungos prisidėjo prie neramumų eskalavimo. Taip pat nurodoma, kad bus imtasi baudžiamojo persekiojimo prieš profesinių sąjungų narius, kurie protestavo po suklastotų Prezidento rinkimų.

Veiklos apribojimai įvesti metalo pramonės darbininkų sąjungai, organizacijai „Baltarusijos demokratinių profesinių sąjungų kongresas“, kasybos, chemijos ir statybos sektorių sąjungoms, skelbia ELTA.

Šiuo veiksmu Baltarusija pažeidžia Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos 23 straipsnį, kuriame rašoma, kad "kiekvienas turi teisę steigti profesines sąjungas ir stoti į jas savo interesams ginti".