translytiškumas

Vasario 17 d. - Vilnius - Vakarėlis "Gender Wrongs" - Emancipacija

Pasveikinkime vienos kitą! Nacionalinė emancipacijos diena (NED) pagaliau įtraukta į valstybės atmintinų dienų sąrašą! Tai šventė ne tik feministinei ir queer bendruomenei, bet ir visai Lietuvai. Tad traukime iš spintos savo geriausius šarvus, blizginkime savo dailiausius batus, nes yra ką švęsti!

75,1 proc. lietuvių mano, kad reikia mokyti vaikus atidėti lytinius santykius

Neseniai paskelbtos apklausos rezultatai rodo, kad lietuviai norėtų, jog vaikai mokyklose būtų mokomi atidėti lytinius santykius vėlesniam amžiui, siejant juos su meile, ilgalaikiais santykiais ir šeimos kūrimu. Per penkerius metus parama šiai idėjai išaugo.

Vėgėlė pareiškė, kad Lietuvoje vykdoma LGBTQ+ propaganda

Kandidatas į prezidentus Ignas Vėgėlė Delfi tiesioginio eterio laidoje „Iš esmės“ pareiškė, kad lytiškumo ugdymo programa užslėptai vykdoma LGBTQ propaganda. Jis sakė, kad šalis negali to leisti kai mažėja Lietuvos gyventojų skaičius. GayLine.LT redaktorius Martynas Norbutas teigia, kad būtent tokiomis kalbomis žmonės ir yra išvaromi iš Lietuvos.

Proveržis: Nepale įregistruota LGBTQ+ žmonių santuoka

Nepalo teismai padarė tai, ko nedrįsta teisėjai Lietuvoje. O lapkričio 29 d. Nepalas žengė dar toliau – įvykdė Aukščiausiojo Teismo nutartį ir įregistravo tos pačios lyties asmenų santuoką. Buvo pripažinta Maya Gurung ir Surendra Pandey dar 2017 metais sudaryta santuoka.

Lapkričio 23 d. - Seminaras - Lytiškumo ugdymo siaubai Lietuvoje

Kiek žinote apie dezinformacijos kampanijas? Ar esate joms paveikūs? Apie tai, kokią įtaką mums daro netikros naujienos ir kaip jas atpažinti lapkričio 23 d. (ketvirtadienį) 12 val. kalbėsis nevyriausybinės organizacijos „Stebėk teises“ atstovė Sandra Getautė ir VšĮ „Įvairovės ir edukacijos namų” lytiškumo ugdymo lektorė Rūta Pučaitė. Pokalbio trukmė – 1 val., seminaras yra nemokamas.

Translytis lietuvis: „Mama buvo prigąsdinus, kad „tėvą reikės su karstu išvežti, jei sužinos“

Atrasti tikrąjį save nėra lengva. Translytis vyras LRT pasakoja, ką jam teko įveikti, kad pagaliau galėtų būti savimi - neįtikėtinai sunkus brendimo laikotarpis, konfliktai su šeima, hormonų terapija, krūtų šalinimo operacija ir galiausiai tikra laimė.

Translyčių žmonių padėtis Lietuvoje. Gydytojos psichiatrės požiūris

2022 m. rugpjūtį Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras patvirtino Lyties tapatumo sutrikimo (transseksualumo) diagnostikos ir gydymo tvarkos aprašą. Šis teisės aktas ne tik leidžia vieningai teikti sveikatos paslaugas pilnamečiams asmenims, kuriems įtariamas ir / ar diagnozuotas lyties tapatumo sutrikimas, bet ir suteikia galimybę pradėti gydymą hormoniniais vaistais Lietuvoje. Vis tik translyčiai asmenys Lietuvoje susiduria su daugybe iššūkių – pavyzdžiui, jie negali dirbti advokatais, notarais ir kai kurių kitų profesijų darbo.

Rugsėjo 28 d. - Internetu - Ar vaikai vis dar randami kopūstuose?

Rugsėjo 28 d. (ketvirtadienį) 10 val. kviečiame nuotoliniu būdu klausytis pokalbio apie tai, kodėl svarbu atvirai kalbėtis lytiškumo ugdymo temomis. Nevyriausybinės organizacijos „Stebėk teises“ atstovė Aistė Zakarauskaitė kalbins „Įvairovės ir edukacijos namų“ vadovę bei lytiškumo ugdymo edukatorę Liną Januškevičiūtę. Pokalbio trukmė – 1 val., seminaras yra nemokamas.