seksualinis švietimas

Lenkija grįžta į šiuolaikinius laikus. Mokyklose grąžinamas lytinis švietimas

Ilgus metus Lenkiją valdant nacionalistinei dešiniųjų partijai „Teisė ir teisingumas“ kai kuriose srityse šalis buvo grįžusi kone į viduramžius. Pasikeitus valdžiai imtasi radikalių pokyčių – vienas jų, lytinio švietimo pamokų grąžinimas į mokyklas.

Tik 59,3 proc. lietuvių mano, kad mokiniai turi būti supažindinti su kontracepcija

Neseniai atlikta apklausa atskleidė, kad daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų (59,3 proc.) pritaria, kad lytiškumo ugdymo metu būtų kalbama apie priemones skirtas apsisaugoti nuo lytiškai plintančių ligų ir nėštumo, beveik ketvirtadalis (23,3 proc.) tai vertina neigiamai, mažiau nei penktadalis (17,4 proc.) nuomonės neturi. Šiuo klausimu išryškėjo skirtumai tarp skirtingų kartų.

75,1 proc. lietuvių mano, kad reikia mokyti vaikus atidėti lytinius santykius

Neseniai paskelbtos apklausos rezultatai rodo, kad lietuviai norėtų, jog vaikai mokyklose būtų mokomi atidėti lytinius santykius vėlesniam amžiui, siejant juos su meile, ilgalaikiais santykiais ir šeimos kūrimu. Per penkerius metus parama šiai idėjai išaugo.

Lapkričio 23 d. - Seminaras - Lytiškumo ugdymo siaubai Lietuvoje

Kiek žinote apie dezinformacijos kampanijas? Ar esate joms paveikūs? Apie tai, kokią įtaką mums daro netikros naujienos ir kaip jas atpažinti lapkričio 23 d. (ketvirtadienį) 12 val. kalbėsis nevyriausybinės organizacijos „Stebėk teises“ atstovė Sandra Getautė ir VšĮ „Įvairovės ir edukacijos namų” lytiškumo ugdymo lektorė Rūta Pučaitė. Pokalbio trukmė – 1 val., seminaras yra nemokamas.

Lakpričio 15 d. - nuotolinė diskusija - "Send nudes" - seksualinis priekabiavimas internete

Ar teko socialiniuose tinkluose sulaukti prašymo atsiųsti savęs nuogo(-s) asmenukę? Arba gauti pasiūlymą pamatyti intymias kito asmens nuotraukas? Seksualinis priekabiavimas internetinėje erdvėje tampa vis dažnesnis ir gali reikštis įvairiomis formomis: intymiais pasiūlymais, seksualinio pobūdžio replikomis ir komentarais. Todėl ypač svarbu ne tik jas atpažinti, bet ir žinoti, ką daryti susidūrus su seksualiniu priekabiavimu internete.

Šimonytė apie Gražulio siūlymą drausti seksualinį švietimą: Būtų didesnė nauda uždrausti nepilnamečiams rodyti Petrą Gražulį

Šią savaitę Seimas nepritarė Petro Gražulio siūlymui uždrausti mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose bei renginiuose vykdyti nepilnamečių seksualinį švietimą. Seimo narys motyvavo, kad taip skatinama vaikų seksualizacija. Apie šį pasiūlymą kalbėjusi premjerė posėdžio metu žodžių nerinko ir pasakė viską ką apie tai galvoja.

Protesto prieš lytiškumo ugdymą dalyvė: oralinis seksas sukelia vaikų apsigimimus

Prie Seimo dėl gyvenimo įgūdžių programoje numatytų temų apie lytiškumą protestavusi moteris su žurnalistais pasidalino „išmintimi“. Ji pareiškė, kad Indijoje įvairių sekso pozų naudojimas, taip pat ir oralinis seksas, lemia vaikų apsigimimus. Taip pat nurodė būdą kaip reikėtų mylėtis, kad vaikai gimtų sveiki.

P. Gražulis: „visas gyvūnijos pasaulis dauginasi be jokios įgūdžio programos“

Seimo narys Petras Gražulis siūlo uždrausti nepilnamečių seksualinį švietimą mokyklose. Tiems, kas draudimo nesilaikytų - parlamentaras nori įvesti baudas nuo 500 iki 3 tūkstančių eurų. Jis teigia, kad jo niekas nemokė kaip „susilaukti vaikų“, todėl ir kitiems tokių pamokų nereikia.

Sonata Petraitienė: Vaiko lytinės tapatybės tema Lietuvoje vis dar yra tabu

Vilniaus humanistinės mokyklos vadovė Sonata Petraitienė teigia, yra susidūrusi su konkrečiais atvejais, kai vaikas savo tapatybę ima suvokti kitaip, nei jo biologinė lytis. Deja, visuomenės nepakantumas, mokytojų žinių ir specialistų trūkumas Lietuvoje nepadeda savęs ieškantiems vaikams rasti atsakymus bei jaustis saugiai.